Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Předsvatební horečka

Nastávajícím nevěstám nemusím v tuhle dobu radit. Většinou je vše zařízené a mají už jasnou vizi, co si oblečou ve svůj velký den. Ale co my ostatní ženy? Ať už jsme na svatbě jen kamarádským hostem nebo rodinnou příslušnicí, za všech okolností chceme být krásné a cítit se zároveň pohodlně.
Kateřina Votavová
23. Květen 2017 - 08:13

Vzhledem k tomu, že i mě v letošním roce čeká můj den D, největší dilema všech v mém okolí je oblečení. Otázky typu: „Co si vezmu ale já na sebe?“, „Jakou barvu zvolím?“, „Dlouhé, nebo krátké?“ slyším čím dál častěji.

Oblečení svatebčanů by mělo být v první řadě elegantní. Jsou dovolené jak kostýmky, tak i šaty. Ideální volbou je kombinace svršku se spodním dílem. Najdete tím větší uplatnění v budoucnu. Zkuste se rozhlédnout po sukních. Velkým hitem jsou tylové s lesklým nádechem. Krásně se dají doladit jednoduchým topem a velkým šperkem, který tomu dá správný punc. Ta, která by chtěla být za romantičku, by mohla uspět se sukní s krajkou. Zkuste tříčtvrteční délku. Je módní a sluší většinou všem.

Mnohdy se nám nedaří řádně sladit dva kousky k sobě. V tom případě nastává chvilka pro šaty. No, nemyslím tím samozřejmě minišaty, ty si nechte doma na jiné večerní radovánky. Zde platí staré pravidlo, že méně je někdy více. Rovněž by neměly mít zbytečně obří výstřih, nehodí se to. Vzory jsou dovolené, jen se pokuste vyhnout zvířecím motivům.

Nejste milovnice sukní ani šatů? Není problém. Vyrazte si v kalhotách. Ne v džínách! Zde si volte střih dle postavy a délku takovou, abyste byla šik. Krásné je ukázat kotníky.

Oblíbené jsou i celokrajkové, které jsou dokonalé pro tuto příležitost. Jen nemají takovou pružnost a mohou si je dovolit spíše štíhlejší ženy. Krajka poukáže na nedostatky. Případně zvolte takové, které působí jako sukně, ale při pohybu každý pozná jejich rafinovanost. Ať už zvolíte kteroukoliv z těchto variant, nebojte se završit vše vypasovaným dobře padnoucím sakem.

POZOR! Při výběru barev platí určitá pravidla. Zkuste sáhnout po jiné než černé, ať nepůsobíte, že jdete na smuteční oslavu. Oblíbenou se stala tmavší modrá. Hlavně nekoukejte po bílé barvě. Ta by měla zůstat nevěstě.

 

A co na nohy? Není nikde psáno, že musíte mít vždy vysoké podpatky. Ano, je pravda, že nohy vypadají lépe na kramflecích a pro krásu se leckdy musí trpět, ale v dnešní době je na výběr z nepřeberného množství elegantních tzv. ťapek, balerínek či kecek. Buďte i v tomhle směru více kreativní. Nebojte si nazout tenisky doplněné o kamínky, nášivky nebo prošité krajkou. Trochu francouzského šarmu neuškodí.

 

Nezapomeňte:

  • světlejší barvy
  • elegantní, ne vulgární look
  • krajky dovoleny
  • slaďte se s partnerem