Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Svět kabelek (a ledvinek)

Také se vám často stává, že hledáte něco ve své kabelce, a za žádnou cenu na to nemůžete narazit? A pak ji hystericky vysypete celou na stůl? Každodenní boj žen. Nosíme obří kabelky, kde se rtěnka ztrácí v naprosté džungli.
Text: Kateřina Wohlmann Votavová
23. Květen 2018 - 13:59

Kolikrát ji vyklidím a slibuji si, že tentokrát budu nosit jen potřebné kousky a vše bude mít své místo. Vydrží mi to pár dní. Kdyby každá z nás měla odkrýt, co všechno nosí na svém rameni po celý den, najdeme leckdy i poklady, že, dámy?

Je jedno, zda máme velkou či malou kabelku. Pokaždé ji umíme řádně naplnit až po její okraj. Už jste přemýšlela, jakou kabelku zahltíte svými tajnostmi v letošním, sluncem zalitém období?

Velký boom, ač v zahraničí tomu už je delší dobu, nastal v ledvinkách. Ta věc připomínající kapsu klokana, upevněná okolo našich boků, je zpátky. Rovnou zapomeňte na tu, co máte ještě uskladněnou někde na půdě. Je tady ledvinka v moderním podání, která se nosí i k letním šatičkám. Nejlépe připevněná kolem pasu.

Vybírat můžete v různých designech. Někdy připomínají mini kabelku, kufříček nebo jen vak zavěšený na pásku. Samozřejmě i klasický styl je fajn, ale volte moderní podání. Za mě ideální a ke všemu teď i trendy volba, protože nemusíte nic tahat v rukou a v klidu se věnujete svému letnímu drinku na party. Ale nepočítejte s tím, že uvnitř uskladníte celou kancelář. Hlavně elegantně.

Samozřejmě i v letošním roce budete IN s nějakým ranečkem na zádech. Pokukujte po těch, které nepřipomínají baťoh do školních lavic. Krásné jsou celokožené, jednobarevné, minimalistické ve tvaru dřívější aktovky, doplněné sem tam o nějakou nášivku, cvoček nebo nápis.

Crossbag. To jsou tašky stylové a zároveň praktické. Hodíte si je křížem přes rameno, upravíte délku a můžete vyrazit. Minulý rok letěly ty, co připomínají stažené vaky. Pomalu a jistě je z prvních příček postupně vytlačují kabelky s pravidelným a pevným geometrickým tvarem a výraznou přezkou. Hranatá, oválná nebo koule. U poslední varianty budete sice za královnu a nikdo tenhle doplněk nepřehlédne, ale praktické moc nejsou. Rovněž se nosí kabelky připomínající ovoce, zmrzlinu, nebo dokonce vašeho chlupatého, čtyřnohého kamaráda. Jde ale spíše o kabelky na večer než na běžné, praktické nošení.

Jak už jsem psala minule, frčí retro. To platí i u letošních kabelek. Čím větší úlet a návrat do minulosti, tím větší hvězdou budete. Po dlouhé době opět přicházejí i pletené kabelky, háčkované, z juty a především proutěné košíky v podobě tašky, která bude ideální volbou jak k džínům, tak i k šatům.

 

Nuže, dámy! Jaká to bude letos?