Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Vše dovoleno

Nastal čas pro chladné až mrazivé počasí. Jaké trendy budou tentokrát IN? Vrátíme se opět do minulosti? Retro styl nevyjde z módy.
Kateřina Wohlmann Votavová
24. Říjen 2019 - 09:28

Před chladem se ubráníme barvami. A to doslova. Letošku budou vévodit barvy, a ne ledajaké. Zatímco v minulosti byly v módě klasické podzimní odstíny, jako je bordó nebo khaki, letos to bude jiné. Zářivé barvy z letních dnů se vmísí i do těchto ponurých měsíců. Kanárkově žlutá, oranžovočervená, výrazně zelená a především fialová a všechny její odstíny – fuchsiová, tmavě švestková, jemná lila i purpurová. Nicméně to neznamená, že teď půjdete a vyházíte vše ze svého šatníku. Zkuste si pořídit nějaký kousek v těchto barvách a doplnit tím svoji sukni nebo kalhoty.

Co se kalhot týče, v letošních kolekcích se ve velkém nahrazují klasické džíny. Především letos budou v módě kožené kalhoty nebo pro spousty z vás spíše koženkové, které jsou lepší nejen na údržbu, ale i pohodlnější na nošení. Při těchto slovech si vybavím holky drsňačky v koženým, ale IN to bude sladit s romantickým huňatým svetříkem nebo halenkou. Co si budeme povídat. Tenhle trend není pro každou z nás. Pohodlnost klasických džínů je nadevše. Když tedy džínsy, tak i nadále frčí vysoký sed nebo ukončené vázáním na spodní části. Vy, kterým vysoký sed nesedí, sáhněte po těch svých bez děr a trhanců, a když už samá díra, tak pod ně nalaďte síťovky.

Každopádně kůže (koženka) se odrazí i v sukních, šatech nebo v podání košile. Když už jsem zmínila šaty a sukně, pak potěším milovnice květin, především růží. Čas růží nadešel. Takže pocit letních dnů si můžeme připomínat rovněž v těch studených dnech. Jen tohle vše musíte trošku více vrstvit. Módním trendem, jako každý rok, budou punčošky v různých designech, kterými perfektně můžete zahřát tělo při nošení lehkých a vzdušných šatiček.

Flitry i přes den? Máte ráda party look? Baví vás flitrované oblečení, které se třpytí v záři reflektorů? Ideální čas pro vás. Kombinace flitrů s basic tričkem jsou tím správným hitem na denní nošení. Takže se nebojte v práci zazářit a namísto zvyklých lodiček si obout klidně kecky s výraznými ponožkami nebo boty à la kovboj, které budou hit.

Samozřejmě nesmíme opomenout na hlavní kousek pro nadcházející měsíce. Teplý svršek.

U kabátů bude platit pravidlo, čím delší, tím lepší. U bundy zvolte ten buřtíkový styl a hodně nadýchaný nebo elegantní pelerínu přes ramena. Čím více zvýrazníte ramena (vycpávkami, nebo naopak odhalením), tím budete více trendy.

Trendů je opět mnoho. Dle mého názoru jsme v době, kdy skoro nic není out. Myslím si, že každý si vybere podle svého. Sice tu můžu popisovat trendy ve velkém a co je IN a OUT, ale ne vše sedí každému.

Co se nosí

- Koženka nebo kůže. Materiál, který určitě zahřeje

- Zvířecí motiv frčí i nadále

- Mini kabelky, nebo naopak vaky

- Trika s potiskem seriálů či s Barbie  

- Pásek v pase ideál, klidně i přes kabát.

- Kostýmky