Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ženskost v šatníku

MODELKA KATEŘINA WOHLMANN VOTAVOVÁ PÍŠE PRO ČASOPIS BARBAR: Každá z nás má svůj vlastní styl, a leckdy ani největší trendy světa nezmění náš pohled na módu. Baví mě sledovat oblékání lidí na ulici. V poslední době se rozmohly ležérní outfity, které jsou v oblibě jak u mladých, tak u žen v pokročilém věku. Kolikrát za den potkáte ženu v sukni, nosící lodičky? A kolikrát si všimnete holek ve volných tričkách nad pupík a kraťasech ukončených těsně pod zadními půlkami, v rozšmajdaných keckách?
Kateřina Wohlmann Votavová
25. Září 2017 - 10:32

Teď to není o věku ani o penězích. Nejsem žádná feministka ani vyznavačka elegance do posledního puntíku, ale kam se vytratil půvab žen? Já sama jsem propadla teniskám a nebojím se je nosit k šatům nebo k sukni a přitom působit žensky. Věděly jste, dámy, že nošením těchto kousků si vylepšujete, ač nenápadně, svoji siluetu? Ve chvíli, kdy si na sebe obléknete sukni nebo slim fit šaty, podvědomě se snažíte stahovat bříško, narovnat záda a pozdvihnout prdelku. Už tím vnitřně posilujete svaly a zvedáte tím svůj sex-appeal.

Nebojte se sladit sukni s džínovou košilí, šátkem kolem krku namísto řetízku nebo barevné brože. Ta byla odnepaměti součástí každého dámského topu. Každopádně i éra kostýmků se vytratila z povrchu zemského. Pamatuji si na dobu, kdy jsem jako malá stála po boku své maminky v jejím butiku s dámskou konfekcí a ženy si chodily pravidelně pro ty kalhotové nebo v kombinaci se sukní.

Letošnímu podzimu bude celkově dominovat elegance. Nemusíte mít strach, že by vám byla zima. Jednoduše si oblečete punčošky a tradá do práce. Pokud chcete přirozený look, musíte kupovat takové, které budou působit přirozeně a nebudou zářit jak disko koule. A čím to celé doladit?? Vím, že naše chodníky nejsou zrovna procházkou po červeném, hladkém koberci. Podpatky máme sedřené během jedné chůze, a místo toho, abyste působila lehce, skáčete po kostkách jako koza. To lze nahradit elegantními mokasíny. Letos koukněte po těch bez paty. Spíše připomínají nazouváky a na podzim je návrháři doplnili o kožíšek, aby nám nenachladly nožky. A pokud lodičky, tak ty na nízkém podpatku, což je mega hit na prvním místě a neměly by vám chybět v botníku. Rovněž se vrátil do módy i široký, mohutný podpatek.

Pojďme zase vrátit ženskost do našich skříní.