Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Zpátky do minulosti v přítomnosti

Modelka Kateřina Wohlmann Votavová píše pro časopis Barbar:
Kousek nového z něčeho starého. Něco otrhaně módního, velkého či krátkého. Děrovaného a roztrhaného, či dokonce flekatého a puckatého. Trendy dnešní doby.
Kateřina Wohlmann Votavová
26. Říjen 2017 - 17:31

Také na vás v poslední době při výběru zboží padá myšlenka, zda návrhářům nedochází dech? Nebo dokonce se vás ujme paní nostalgie, když dotekem rozpoznáte materiál z dětství, a vyvolá to ve vás paniku? Ano? To se jen naše doba vrací zpátky do minulosti s nádechem modernosti. Za poslední měsíc, kdy jsem si sama pořídila módní kousky letošního podzimu, jsem neslyšela nic jiného než: „Jé, tyhle boty jsi vytáhla z babčiny skříně?“ Nebo: „Tak tohle jsem nosila jako malá.“ Je pravda, že při pohledu na fotky mé maminky, dokonce i babičky, vidím kopie dnešních trendů. Není se ani čemu divit. Je těžké přijít s něčím úplně novým, a pokud ano, tak je to zase trochu nenositelné. Co tedy bude IN?

 

Samet

Velice luxusní látka, která letos nabrala veliký boom. Nejenže je vhodná pro společenské šaty, ale i na denní nošení v podobě sukní, šatů či sáček. Ideální volbou pro chladnější dny, kdy zahřeje.

 

Manšestr

V létě opomíjený materiál se s blížícím chladem vrací do našich šatníků. Zapomeňte na staré kousky, složené na dně skříně. Letos volte spíše ty pasové, dlouhé do zvonu. Mně osobně se líbí v kombinaci s jinou látkou, speciálně s teplákovinou.

 

Lampasy

Dříve spíše používané u elegantních kalhot. Tentokrát je návrháři doplnili u džínů, sak nebo i svetrů. Mohou být různě barevné, třpytivé či flitrované s knoflíky. Zde se vkusu meze nekladou. Lampasy nejsou jen jako módní doplněk, ale ideální volba pro optické prodloužení nohou – v kombinaci s lodičkami budete mít nožky jak žirafa.

 

Tyl

Velmi oblíbený průhledný materiál o malé hmotnosti, který se od spodniček dostal na denní světlo. Ideální a nadčasovou volbou jsou právě tylové sukně v různých barvách do gumy v pase nebo se širokou mašlí. Hodí se jak k elegantním botám, tak i na rockový způsob ke kožené bundě či converskám. Častá volba i pro svatební den jako outfit družiček.

 

Bordo

Neopomeňte si pořídit nějaký bordo kousek. Tahle barva si velice dobře rozumí s ostatními odstíny. Dokonalá je v kombinaci se šedou, zelenou nebo modrou.

 

Oversize

Nosíte oblečení s označením M, a přesto plavete v oblečení, které je označené velikostí XS? Pak jste právě narazila na tzv. oversize model. Má to na první pohled vypadat velké, ale je to šité tak, aby to například sedělo v ramenou.

 

Neberte vše doslova. Móda se sice v mnoha věcech opakuje, ale samozřejmě v současnějším provedení. Důležité je, zda k naší postavě zrovna tato móda ladí. Obdivuji italské ženy. U nás chodíme nakupovat s poradci, a chceme od nich slyšet, zda nám to sluší či dobře padne. V cizině to moc neřeší a oblečou to, co je momentálně světový hit. Je jedno, že v tom leckdy vypadají jak ustřelené kecky, hlavně, že jsou top. Za mě vše opět s mírou a hlavně se v tom musíte cítit dobře vy a líbit se sama sobě.

 

PS:  Jo a nezapomeňte na zvířátka. Takže létající jednorožec nebo prskající kočka na svetru budou tím pravým ořechovým.