Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

V novém

Úvodník šéfredaktora Jana Štiftera z únorového čísla časopisu Barbar!
02. Únor 2017 - 15:48

Bylo to u nás v obýváku, fotili jsme titulní stranu prvního čísla, která se pak objevila na billboardech. Dámy z obálky se ale nedokázaly soustředit. Pofňukávalo tam miminko, náš roční Hynek, kterého si v tu chvíli nikdo nevšímal. Tenhle kluk dnes zjišťuje, jaký je rozdíl mezi krokodýlem a aligátorem, a přestože má pořád rád krtečka, je z něj už velký chlap, předškolák. Právě s ním roste časopis Barbar, který vstoupil do svého pátého ročníku.

Hynek je velký fanda časopisu – nosí ho do školky učitelkám, zajímá se, kdo bude na titulce a taky by tam jednou chtěl být. Že už teď něco ví o marketingu, ukázal průzkum čtenosti, jehož výsledky jsme dostali na konci roku. Potřebovali jsme vědět, u které skupiny máme největší zásah, jestli je to Hynek, jeho maminka, teta, strýc nebo babička s dědečkem. Nejsilnější skupinu čtenářů časopisu Barbar podle průzkumu tvoří ženy, 78 % je v produktivním věku mezi třicítkou a šedesátkou, nejčastěji žijí na Budějovicku a Táborsku, hned v závěsu jsou další jihočeské okresy. A nejraději u nás čtou hlavní rozhovory, úvodní témata a historické texty. Pokud Hynek nosí časopisy svým učitelkám do školky, lepší zásah mít nemůže – ony jsou součástí našeho nejpočetnějšího publika.

Jsem zvědavý, jestli si synek Hynek všimne, že jsme od tohoto čísla změnili design, máme novou grafickou úpravu časopisu i webu. Stránky jsou vzdušnější a texty čtenářsky komfortnější. Přejeme si, aby vás Barbar bavil, a to nejen jednou za měsíc ve své papírové podobě, ale také každý den na on-linu. Web www.casopisbarbar.cz už bude nejen zrcadlem tištěného Barbara, chystáme pro něj také unikátní obsah. A pomalu začínáme připravovat ještě jednu novinku: chceme postupně barbarizovat západní Čechy, protože český jih a západ tvoří přirozený celek spojený Šumavou. Už teď tam sbíráme zajímavé příběhy a osudy, o kterých se brzy dozvíte na stránkách časopisu Barbar.

Děkujeme, že nás čtete. Užijte si barbarský rok 2017!