Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Americký sen Davida Snášela

Příběh podnikatele Davida Snášela by se dal nazvat americkým snem. Před jedenácti lety měl dluh, byl v policejní cele, chtěl skončit s životem. Dneska řídí vlastní holding s ročním obratem sto milionů korun. Jeho podnikatelské aktivity přesáhly hranice České republiky. Ovládá deset společností, v nichž je plným majitelem nebo výrazným investorem. Nikdy nestál ve frontě na pracovním úřadě, nikdy neždímal peníze ze státu. Když se ho zeptáte, kým doopravdy je, stručně odpoví: Jsem obchodník. Kluk, který od svých osmnácti let pilně pracuje a chce pozitivně změnit svět.
Josef Musil, Foto: Richard Nowak
07. Únor 2019 - 10:24

Před naším setkáním jsem se chvíli díval na LED obrazovku v Táboře, která vám patří. Říkal jsem si: Nestřídají se na ní ty reklamy příliš rychle?

Psychologové zjistili, že ideální trvání reklamního spotu na LED obrazovce je deset sekund. Informace, které za tak krátkou dobu vstřebáte, vám zůstanou dlouho v paměti. Do zdánlivě kratičkého úseku se vejde všechno potřebné: kdo, co, proč, případně kde to najdu. K zapamatování pomáhá vhodně zvolená grafika, světelnost plochy a také dynamičnost obrazového sdělení. Že to tak je, už si uvěřili všichni, kdo využívají našich služeb – nadnárodní celky i lokální firmy. Ale proč se na to ptáte?

Protože mě při tom napadla otázka: Co by obsahoval desetisekundový spot, který by prezentoval osobnost Davida Snášela?

Tak tohle je výzva! Do horní části obrazovky bych určitě dal větu: Je to tvoje mysl, která vytváří tento svět. Pod tím by se mi líbila silueta hlavy, která má v oblasti mozku obraz nekonečného uzlu, což je jeden z osmi šťastných symbolů buddhismu. Grafik by k němu umístil název mého holdingu – Group of Node, česky Skupina uzlu. Dole by bylo moje jméno a kdo jsem. Takže: David Snášel, obchodník.

Tohle by se mi určitě zapsalo do podvědomí. Hned bych začal pátrat po původu věty: Je to tvoje mysl, která vytváří tento svět.

Pronesl ji Buddha. Její platnost jsem si ověřil v podnikání i osobním životě. Kolem nás je ale spousta lidí, kteří se touhle moudrostí neřídí. Ti mi občas posílají na Facebook závistivé vzkazy typu: Jé, ty si žiješ, jsi úspěšnej a máš peníze… Jenomže i oni můžou takhle žít.

Jak to mají udělat?

Každý den ráno musejí vystoupit ze své komfortní zóny. Člověk potřebuje spát, ale když se probudí, měl by začít tvořit. Lidé podvědomě cítí, že takový přístup je správný, ale většinou se probouzejí do zvláštního denního polospánku, ze kterého se jim nechce vystoupit. Takovým lidem ráno zazvoní budík, jim je ve vyhřáté posteli příjemně, a tak budík zase zaklapnou a dál pospávají. Je třeba udělat první krok. (...)

 

... CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V ÚNOROVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!