Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Andělská špička

Baví vás každé ráno na rádiu Kiss Jižní Čechy. Znáte ho jako DJ a moderátora na velkých akcích, do toho pracuje jako programový a nově i hudební manažer rádia. Ale něco o něm určitě nevíte… Třeba jaký zažil nejdražší večírek nebo nejlepší sex? Roman Anděl v dotazníku časopisu Barbar!
Jan Štifter, foto: Richard Nowak
07. Červenec 2016 - 16:12

Nejdivnější akce, kterou jste moderoval

Pamatuji na večírek, který byl opravdu divný. Jeden z hostů chtěl zahrát Martinu Pártlovou s Rudou, hit Ostrava. Dohodli jsme se, že ji pustím kolem půlnoci, po hlavním proudu zábavy. Ten muž vypadal celkem v pohodě, bral jsem to za vyřízené, ale jen co jsem sklonil hlavu k přehrávačům, tma. Dostal jsem jí takovou, že mě to vypnulo. Násilí rád nemám, ale chápu, že alkohol a špatná nálada někdy udělají své. Jen mi nejde do hlavy, proč se někdo rozčiluje kvůli ploužáku.

Nejdražší večírek

Do rozpočtů večírků a akcí detailně nevidím, takže pouze odhaduji. Pro patnáctitisícový dav jsem moderoval například 750. výročí města České Budějovice, Vltava žije, to  je další nejpropracovanější akce jihu Čech. Nákladově bylo náročné i vystoupení skupiny Scooter, přišlo přes pět tisíc lidí. 

Nejlepší ráno v éteru

Pravidelně po sedmé hodině ranní vysíláme s Bárou Tlučhořovou novou rubriku rádia Kiss Jižní Čechy, která je isnpirací z filmu YesMan. Dáváme si vždycky úkol, na který nemůže ten druhý říci slovo NE. Nedávno mi Bára ve vysílání řekla, ať zavolám číslo, které jsem neznal. Když jsem ho vytočil, na druhé straně se ozvalo: „Kde jsi, Romane, už tu máš od sedmi být! Máš službu. Tady McDonalds České Budějovice“ Jako správný YesMan jsem tedy ihned sedl do auta a jel uklízet. Ano, i toalety. Pobavili jsme se! Každým dnem si tyto „YesMany“ oplácíme. 

Nejoriginálnější maturák

Je to víc než deset let, co jsem od října do března na pódiích maturitních plesů. Nechci ani počítat, kolikrát jsem zakřičel slovo „půůlnočkoo“. Viděl jsem tolik dobře odvedených plesů! Mohly by být klidně živě přenášené do televize a kvalitou by předčily víkendové estrády, které nám televize nabízejí. Jedno vím jistě. Každý ples, na kterém se třída osobně podílí, kdy vystoupí nejen při nástupu a půlnočku, ale i při dalších programech, úvodech a podobně, je vždycky o třídu výš. 

Nejtvrdší náraz

Je to jeden z úkolů regionálního programového ředitele, hledat nové moderátorské talenty. Učit je krůček po krůčku, denně motivovat a občas i důrazně usměrňovat. Je to spousta práce, energie a také velkého risku. Co když jste ukázal prstem na někoho, kdo dobrým moderátorem nikdy nebude? Když se to ale povede a z takových lidí vychováte osobnosti, je logické, že po nich sáhnou větší celoplošné stanice. Také jsem to zažil a dříve si to bral spíš osobně. Dneska jsem za tu školu neskutečně rád, beru to jako samozřejmou součást showbyznysu.

Nejmladší fanynka

Před rádiem jednou stály nějaké dvě mladé dívky. Jakmile mě spatřily, běžely ke mně, že prý chtějí podpis. Třicítku už mám za sebou, člověka to potěší, že někoho tak mladého mohu jako moderátor zaujmout. Když jsem se zeptal jedné z nich, jak se jmenuje, ať to napíšu, odpověděla, že to ale není pro ni, že je to pro její maminku. Rychle jsem se opět vrátil nohama na zem.

Největší sen

Často myslím na to, co se mnou asi bude, až budu starší. To nejsou materiální obavy. Budu-li zdráv, práce je po světě pořád dost. Jde mi o zdraví. Teď se cítím skvěle, ale mé pracovní tempo nemůže mít dlouhého trvání. Problém je v tom, že mě každá minuta práce až moc baví. Vím, že tohle nebudu dělat věčně, a proto si to chci užít, dokud můžu. Osud mi opravdu přál. Můžu vysílat v hlavním čase na tak úspěšné stanici a mít úžasnou zpětnou vazbu od posluchačů. Můžu vést program, řídit celé vysílání a mít výsledky. Můžu moderovat nejzásadnější akce nejen na jihu, prožívat ten příjemný stres před akcí a ve finále přijímat díky od publika. Jaký je tedy můj sen? Vystoupit jednou z toho kolotoče tak, aby se mi po té práci nestýskalo a abych byl dál spokojený jako teď, měl dostatek sil na další životní etapu a především na svou rodinu, které nyní příliš nedávám.

Nejlepší sex

Samozřejmě ten, po kterém se narodil náš syn Davídek (smích). Díky tomu, že jsem měl moderování každý večer a jen jeden večer v týdnu byl volný, víme s manželkou naprosto přesně, kdy jsme Davídka stvořili. Předcházely tomu palačinky se zmrzlinou a hlavně bílé víno – naše oblíbená Pálava. Pokud tedy chcete recept na hodného a hezkého kluka, už víte, jak na to.

Nejsilnější droga

S přibývající věkem a asi i odpovědností v práci se častěji a častěji ponořuji do studia východního pohledu na svět. Svět potřebuje rovnováhu, a pokud od nevidím do nevidím předávám energii, motivuji, kárám, zkrátka nezastavím se, tak to asi něčím musím vyvážit. Ať už nás tzv. „New Age“ klame nebo ne, uvědomuji si, že jediné, co k životu potřebujeme, je to, co se děje právě teď. V téhle vteřině. Že je opravdu zbytečné žít zítřkem, o kterém nikdo z nás nic, ale vůbec nic neví.

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V LETNÍM DVOJČÍSLE JIHOČESKÉHO ČASOPISU BARBAR! V TRAFIKÁCH V PRODEJI ZA 49 KČ. 

Předplatné můžete pořídit zde.