Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Bez práce nejsou kabelky

Česká Miss 2011 Jitka Nováčková se v semifinále soutěže krásy nedala nachytat a na otázku: „Za jak dlouho sníte tři pilulky, když je berete po půlhodině?“, odpověděla: „Za hodinu.“ Odpoví stejně i dnes? Českobudějovická rodačka letos v dubnu oslavila čtvrt století a stala se z ní „youtuberka“. V den svých půlkulatých narozenin spustila vlastní YouTube kanál.
ALENA VOLFOVÁ, FOTO: RICHARD NOWAK
20. Prosinec 2017 - 09:44

Proč jste do toho šla?

Ze dvou důvodů. Pobavit diváka nebo ho něco naučit. Ať už jde o krátká vtipná videa typu: „25 věcí, které jsem se naučila za 25 let“, kosmetiku, recenze nebo cestovní rady. A to je to, co dělám, o čem točím. I proto mám vysoký podíl staršího publika. I když mladší sledující jsou mnohem vděčnější, co se interakcí týče. Ale přiznám se, že mít přes 45 tisíc odběratelů ani ne za šest měsíců, o tom se mi ani nesnilo.

Pro někoho je narozeninový den důvodem k bilancování, rekapitulaci předchozího roku, dnem k dávání předsevzetí. Máte to taky tak?

Určitě. Pro mě to byl začátek pomalé transformace ke klidnějšímu životu na jednom místě. Vzhledem k mé neustálé práci v zahraničí jsem v posledních letech moc klidu neužila.

Pouštíte lidi do svého soukromí. Patříte tedy mezi ty, u kterých platí: Kdo není na sociální síti, jako by nebyl?

Co se soukromí týče, je každého věc, zda se připojí na Facebooku, nebo bude žít spokojeně offline. Pro firmy a podniky je to ale nutnost. Pro mě je to samozřejmost vzhledem k tomu, že se sociální sítě stávají hlavní náplní mé práce. A navíc je to můj koníček, chyběl by mi.

Také fotografie a video jsou vašimi koníčky od dětských let. Jaký byl váš první fotoaparát?

Haha, já fotila a točila nejčastěji na mobil. Kvalita byla příšerná, ale peníze z brigád jsem si dávala na stranu a zbylé padaly do oblečení, na foťáky nezbylo. (...)

 

CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V ZIMNÍM SPECIÁLU ČASOPISU BARBAR - na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!