Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Chci si to užít. Kdy jindy, když ne teď?

Je výrazná. Strhává na sebe pohledy. Sedíme v kavárně, kolem procházejí muži, a přestože si jich nevšímá, otočí se po ní téměř každý. Zářící úsměv, půvabný obličej, štíhlá vysoká postava a záplava kaštanových vlasů. Vítězkou letošní soutěže krásy MISS CZECH REPUBLIC se stala Budějčanda Denisa Spergerová.
Petra Vicková, Foto: Richard Nowak
03. Duben 2019 - 09:48

Deniso, jaké máte pocity, když se sledujete v televizi?

Trochu jsem s tím měla problém, hlavně na začátku, není přece úplně lehké o sobě mluvit před kamerami, prohlížet si vlastní tvář na obrazovce. Viděla jsem pak pár reportáží o soutěži a z různých společenských událostí, kterých jsem se zúčastnila. Určitě si zvyknu, vždyť tohle všechno s Miss souvisí. Víte, nechtěla jsem nikdy být jen obyčejná modelka, toužila jsem dostat trochu dál. Díky titulu teď prožívám skvělé dny. Můj splněný sen trvá.

V téhle soutěži prý podle organizátorů nerozhodují míry. Co tedy?

Soutěž krásy MISS CZECH REPUBLIC byla založena s názvem Miss Face Czech Republic modelkou Taťánou Makarenko v roce 2010, o osm let později se přejmenovala na MISS CZECH REPUBLIC. Kromě prvních tří míst získává ocenění i dívka, která nejvíc zabodovala na sociálních sítích. Myslím, že nás na začátku byly asi čtyři tisíce soutěžících, do semifinále se dostalo devadesát a do finále nejlepších deset. Později, až po soutěži, jsem se dozvěděla, že jsem do finálového kola postoupila až jako poslední, ta devadesátá. A titul přesto přišel. Taťána Makarenko prý u mě viděla největší posun, fakt jsem na sobě zapracovala, začala jsem se o sebe víc starat. Postava, vystupování, přístup k sobě samé, pak chůze, líčení – to všechno vyžaduje energii, opravdu soustavnou přípravu a odborné vedení, kterého se mi dostalo. Takže míry jsou jistě důležité, ale určitě ne klíčové.

Kdy jste začala věřit, že to vyjde?

Já jsem se do soutěže přihlásila sama, protože jsem tohle prostředí už delší dobu sledovala. Řekněme, že dva roky jsem o Miss snila. Tady v Budějovicích jsem měla zkušenost s modelingem, něco jsem uměla, ale zdaleka ne dost. Nebyla jsem se sebou úplně spokojená, hlavně s postavou. Když jsem vyrazila na zdejší casting, přišlo asi dvacet dívek, z toho byla jen polovina Jihočešek, ostatní odjinud. Je zajímavé, že se z našeho regionu moc holek nehlásí, ale máme docela velkou úspěšnost na velkých soutěžích krásy. Stačí vzpomenout třeba na Jitku Nováčkovou nebo Nikol Švantnerovou. Už během soutěže při hlasování fanoušků na webu jsem zaregistrovala jejich podporu. Cítila jsem pak při finále, že to vypadá nadějně, že to jde dobře. Najednou padlo mé jméno, píchlo mě u srdce a bylo to.

Co teď plánujete?

Součástí výhry je i roční bezplatné užívání bytu v Praze a automobil Mercedes Benz. Takže zřejmě pomalý přesun do hlavního města, kde bude víc příležitostí, zdokonalování se v řízení auta, protože řidičák mám zatím dost čerstvý. Hlavním mým úkolem teď na jaro je ale maturita, na tu se musím soustředit především.

Ze kterého předmětu máte největší strach?

Asi z účetnictví, možná trochu i z angličtiny, protože jsem si spíš jistá v němčině, dva roky jsem studovala v rakouském Bad Leonfeldenu. Týdenní jazykový kurz v Anglii jsem také získala k titulu, ten se mi bude určitě hodit. No a v listopadu poletím do Thajska na světovou soutěž krásy Miss World. Přípravy na tuto prestižní akci určitě zaberou velkou část mého léta.

Oslavila jste svůj úspěch s rodinou, s přáteli?

Ano a moc jsem si to užila. Podpora od mých blízkých má pro mě největší cenu, moje maminka Petra Spergerová je vlastně mým životním vzorem. Vždycky stála při mně, pochopením nikdy nešetřila. Dovést mě až k titulu určitě stálo hodně sil, času, ale i peněz. Jsem jí vděčná. Palce mi držela i moje starší sestra Diana. A má nejlepší kamarádka mi po soutěži uspořádala tajnou oslavu. Nejdříve se všichni tvářili, že jdeme jen do kina, ale pak se ukázalo, že se kamarádi sešli jen proto, aby mi popřáli. Měla jsem ohromnou radost.

Máte přítele?

V tuhle chvíli ne. Vlastně to trochu považuji za výhodu, na hlubší a vážnější vztah teď popravdě nemám moc prostoru. Ale bránit se lásce samozřejmě nebudu, uvidíme, co přijde.

Říkala jste, že právě prožíváte splněný sen. Máte i další sny?

Chtěla bych cestovat, prostě si to všechno užít. Kdy jindy, když ne teď? Nosím v hlavě cestu po Spojených státech, i to listopadové Thajsko bude v tomto ohledu další příležitostí podívat se do světa. Taky mě baví velké společenské akce, už jsem měla možnost se podívat třeba na slavnostní pražskou premiéru koprodukčního filmu Alita nebo na Česko-Slovenský ples v historických prostorách Obecního domu v Praze. A samozřejmě nechci zapomínat ani na charitativní rozměr soutěží krásy. MISS CZECH REPUBLIC se zaměřuje na podporu České neonatologické společnosti, to má pro mě určitě smysl, tady chci taky pozitivně působit.

Kdo je vlastně Denisa Spergerová bez korunky na hlavě?

Budějčanda, která s kamarády chodí třeba na Sokolský ostrov, miluje tanec, poslouchá popovou muziku, zajímá se o módu, ráda se líčí, cvičí a hezky obléká, trochu se třese před zkouškou z dospělosti a těší se na všechno, co jí život přinese.

 

Denisa Spergerová

Narozena ve znamení Raka 24. června 2000. Pochází z jihočeské metropole, studentka oboru ekonomického lycea Soukromé střední jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích. Letos 7. února získala v Brně titul MISS CZECH REPUBLIC. Na jaře ji čeká maturita, na podzim se chystá reprezentovat českou krásu na soutěži Miss World v Thajsku.

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V DUBNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!