Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Druhý život Paola Lardizzoneho

Když se Paolo Lardizzone rozpovídá o svých pěveckých začátcích, zní to trochu jako pohádka. Za vším ale hledejme pořádnou dávku odvahy – a také ženu! S italským tenoristou jsme si v Plzni povídali nejen o jeho první roli, na kterou dnes vzpomíná jako na šílenství.
Michaela Svobodová, Foto: Milan Havlík
19. Březen 2019 - 10:07

Pokud vím, začal jste zpívat dost pozdě.

Ano, začal až ve dvaatřiceti letech. Teď jsem šťastný, že jsem si tuto životní cestu vybral, i když ze začátku nebylo snadné přesedlat na uměleckou dráhu. Vystudoval jsem totiž na univerzitě bankovnictví a pracoval jsem čtyři roky v bance. V mém osobním životě se něco semlelo a já jsem potřeboval udělat velkou změnu, restart. A tak jsem se přestěhoval ze Sicílie do regionu Marche. Začal jsem pracovat jako číšník a také jsem si našel nové přátele.

Od práce v restauraci je ale k opeře ještě daleko.

Moje pěvecké začátky byly vlastně jako z nějakého filmu. Jeden kamarád mě slyšel zpívat v kostele a zeptal se mě: „Paolo, proč ty vlastně nezpíváš?“

Říká se, že vaše rodná Sicílie je zemí tenorů. Opera pro vás tedy byla přirozenou volbou?

Vůbec ne. Upřímně – když jsem byl mladý, neměl jsem operu vůbec rád. Můj otec poslouchal v autě stále dokola jedno cédéčko – Koncert tří tenorů. Mě to pěkně štvalo, protože bych si radši poslechl Pink Floyd nebo The Doors.

Životní změna vám také přinesla novou partnerku. Jak jste se seznámili?

Účinkovali jsme spolu v jednom muzikálu v divadle v Camerinu. Hrál jsem Ceciliina přítele a režisér ji poprosil, aby mi dala pár hodin herectví.  Varovala mě, že mám oddělovat práci od soukromí. No a už jsme spolu 13 let. (...)

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V BŘEZNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč