Rodokmeny od mojedejiny.cz

Dvě velké lásky Marka Adamczyka

Začínal v divadle v Plzni před deseti lety. Marek Adamczyk. Dnes si úspěšně vede na divadelních prknech i před televizní kamerou. Na jaře si na plátnech kin premiérově zajel „Poslední závod“ a léto prožil s „Kukačkami“, druhou řadou seriálu.
ALENA VOLFOVÁ, FOTO: MAREK PODHORA
18. Říjen 2022 - 07:58

Udělal jste si v létě čas i na odpočinek?

Nebylo ho moc, ale pár odpočinkových dnů jsem měl. Udělali jsme si krátký výlet na Island, kde bylo naprosto nádherně, a také do Rakouska. Jinak jsem víceméně pořád natáčel, protože máme naplno rozběhnuté pokračování seriálu „Kukačky“. To je ale docela příjemná práce.

V srpnu jsem vás viděla v komedii „Hledám ženu, nástup ihned“ v přírodním amfiteátru. Má pro vás hraní „venku“ svoje kouzlo?

Záleží, v jakém prostoru se ocitnete. Někdy se povede, že kulisy toho kterého místa ještě podtrhnou vyznění hry a vtáhnou diváky víc do děje – například, když jsme hráli s Divadlem na Vinohradech „Romea a Julii“ ve Valdštejnské zahradě. Tam to té hře vysloveně slušelo. Někdy je to těžší. Zápasíte s tím, aby bylo vše dobře ozvučené a pokud možno i nasvícené. Ale v zásadě mám rád, že hraní v létě mívá takovou uvolněnější atmosféru. Je to napůl divadlo a napůl posezení pod letním nebem.

O komedii v rozhovoru pro Barbar před dvěma lety mluvila vaše herecká kolegyně Nela Boudová. To bylo zrovna mezi první a druhou vlnou koronaviru. Jak na vás ta doba zákazů a omezení působila? Zanechala „následky?

Myslím, že pro hodně lidí to byla možnost zamyslet se nad tím, jak vlastně nakládají se svým časem. Pro mě asi trochu také. Najednou jsem se mohl víc věnovat svým koníčkům, přítelkyni, rodině. V zásadě to byly hlavně pozitivní následky. Samozřejmě to, že se nikam nedalo chodit a jezdit, bylo nepříjemné, ale o to víc si to teď člověk dovede užít. Nemusíte hořekovat nad tím, že na dovolené nestihnete úplně vše, co jste chtěli, protože jste rádi, že vůbec na nějakou dovolenou můžete odjet. Také to i ve spojení se současnými klimatickými změnami ponouká k zamyšlení nad tím, co všechno si člověk může odepřít, když to je potřeba. Hodně lidí okolo mě začíná tuhle otázku víc řešit.

„Hledám ženu, nástup ihned. Vy už ji hledat nemusíte... Úspěšný herec a sportovkyně – olympijská vítězka, snowboardistka Eva Samková. Jak se navzájem doplňujete a podporujete?

Je nám spolu moc dobře. Já domů tahám kulturu, ona sport, a docela to funguje, to propojení.

Měli jste v dětství sen a cíl – herecký a sportovní – a šli za ním?

Spíš než sen a cíl to byla nějaká radost. Já měl radost z divadla a Evka zase ze sportu. Myslím, že to je nejlepší základ. A když se vám daří, tak se to zacílení dostaví později. U sportu je to dané poměrně jasně, protože když začnete vyhrávat, tak vám to docela napoví, že to je správná cesta. V divadle je to trochu jiné. Jde hlavně o to, zda najdete někoho, koho to, co děláte a jaký jste, bude zajímat. Někdo to dělá i bez toho, jen pro sebe, ale tam je těžké se tomu věnovat na plný úvazek, protože to dotujete energií, a ta se vám tolik nevrací. (...)

 

... CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V PODZIMNÍM SPECIÁLU ČASOPISU BARBAR 

 

Podzimní číslo časopisu Barbar v prodeji na alza.cz!

Předplatné můžete zakoupit na send.cz