Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Hlavně se dětí neptat

Pavla Bečková už byla čtyřikrát jeptiškou. Ve Švejkyjádách, v Mamzelle Nitouche, Ohnivém kuřeti a v Babovřeskách. Jihočeská atmosféra vesniček ji nadchla natolik, že místa, kde se Troškova trilogie natáčela, projela s manželem na kole. Miluje léto, které má spojené s prázdninami na plzeňském venkově. Ráda hraje pro děti, hlavně ty v ní poznávají sestru Glorii, a v divadle nezahálí ani na rodičovské dovolené.
ALENA VOLFOVÁ, FOTO: ARCHIV PAVLY BEČKOVÉ
10. Říjen 2019 - 15:23

Sestra Glorie z Babovřesek byla vaše první televizní role?

Byla to moje první filmová role. Zkušenosti s kamerou jsem měla již z několika epizodních rolí z různých televizních seriálů.

Už předtím jste hrála v představení Mamzelle Nitouche v plzeňském Divadle Pluto Matku představenou. Viděl vás v něm režisér Zdeněk Troška?

Věděli jsme, že pan režisér obsazuje role do Babovřesek, po představení za mnou přišel a k mojí radosti mi oznámil, že bere moji Matku představenou přesně takhle celou i s kostýmem pro roli jeptišky Glorie.

Zdeněk Troška je častým návštěvníkem Divadla Pluto?

Je čestným členem a patronem našeho divadla, kde hrajeme výhradně komedie. Říká, že Pluto je jeho srdeční záležitost, jezdí k nám skoro od jeho vzniku a viděl snad všechny hry.

V Babovřeskách si tedy zahráli i vaši kolegové z Pluta?

Něco kolem osmi herců, včetně principálky divadla Jindřišky Kikinčukové. I díky tomu pro mě bylo natáčení jednodušší, měla jsem kolem sebe přátele.

Se Zdeňkem Troškou je prý příjemná spolupráce. Navíc to bylo v pohádkovém prostředí jižních Čech a ještě k tomu v létě.

Spousta herců, kteří se Zdeňkem točili, vám řekne ten samý příměr: že je práce s ním jako krásná placená dovolená. A já to můžu jen potvrdit. Umí totiž svým klidem vytvořit pohodovou atmosféru a ta se pak přenáší na herce, na štáb a samozřejmě i na diváky. To, že na vás k tomu ještě svítí letní slunce a kolem je pohádková krajina, to je luxusní bonus navíc.(...)

 

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ŘÍJNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR! 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!