Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jihočeským průmyslem je cestovní ruch

V jednom rozhovoru zmínil, že rozloha Kovářova na Písecku je jen o trochu menší než samostatný stát San Marino. Přesto tam už osmnáct let zvládá funkci starosty, současně je krajským radním a náměstkem hejtmanky. Do krajských voleb jde opět jako lídr strany Jihočeši 2012. Posílený zkušeností, odhadující ten nejlepší výsledek.
25. Září 2020 - 10:04

Jak se změnili Jihočeši od roku 2012?

Jsme konzistentní strana, nijak jsme se od té doby nevychýlili. Přišli noví členové a s nimi nová energie. Naše výhoda spočívá v tom, že tvoříme hnutí rodinného typu, máme desítky členů a stovky příznivců – když chceme něco vymyslet nebo rozhodnout, nemusíme do Prahy, jednoduše se sejdeme a dáme hlavy dohromady. V prvním období jsme stáli v opozici, teď jsme součástí koalice, získali jsme zkušenost ze všech stran. A co je na Jihočeších 2012 nejcennější, to je praxe našich lidí, máme spoustu starostů, místostarostů nebo bývalých starostů, tedy lidí, kteří dokáží uvažovat hospodárně a ekonomicky. Na obcích jsme se naučili, jak hospodařit, a teď to učíme Jihočeský kraj.

Jak se liší Pavel Hroch z roku 2012 od toho současného?

Je bohatší o zkušenosti v regionální politice. Osmnáct let stojím v čele obce Kovářov. Snažím se pracovat na 110 % a pořád mám rezervy. Obohatil jsem se spoluprací v týmu krajských politiků, krajská politika už je politika. Snažím se nepřipouštět si, že jedině moje vidění světa je správné, rád se potkávám s mladými lidmi, naslouchám jejich myšlenkám a porovnávám, jak jsem to tenkrát viděl já.

Máte rád střet názorů?

Pokud by střety nebyly, společnost by se neposouvala. Dokážu přijmout názor druhého, pokud mě přesvědčí, uhnu z původního stanoviska, bylo-li špatné. Politika je o kompromisech a domluvě. V zastupitelstvu Jihočeského kraje jsem si všiml, že všichni, a to skutečně do jednoho, chtějí kraj posouvat dál, jen každý má trochu jinou vizi rozvoje a preferuje jiný směr.

Co o vás má sdělit billboardová kampaň Jmenuji se Pavel Hroch?

Že jsem prachobyčejný vesnický kluk. Starosta, radní, náměstek hejtmanky, člověk, který se nezměnil. Snažím se hledat myšlenky, které dávají smysl, a pak se jimi řídit. Na kampaň, která mě představuje jako lídra, navážou další billboardy a v nich představíme naše stěžejní myšlenky. Chceme oslovit voliče tím, že se umíme domluvit. Dali jsme se dohromady s hnutím Občané pro Budějovice a stranou Tábor 2020. Naše heslo je: Jsme vaši sousedé. Vyjadřuje všechno, každý si nás okolo sebe najde.

Proč právě budějovičtí Občané a Tábor 2020?

Přesně takhle jsme spolu začínali v roce 2012. Obnovili jsme spojenectví, protože máme stále stejný zájem. Spolupracujeme s Jurajem Thomou, Ivo Moravcem nebo Jiřím Fišerem, což jsou pro mě lidé, kteří rozumí tomu, co dělají. (...)

 

... CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V PODZIMNÍM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Podzimní číslo časopisu Barbar v prodeji na alza.cz!

Předplatné můžete zakoupit na send.cz