Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Mezi rýmy Petra Baťka

Básník, hudebník, herec, moderátor, plzeňský rodák. Petr Batěk čerpá energii ze všeho, co dělá a pracovní ruch kompenzuje samotou a kouzlem přírody. Na podzim se objeví v novém seriálu, který se odkazuje na slavný Dallas. Bude takovým českým Bobbym Ewingem…
ALENA VOLFOVÁ, FOTO: Richard Nowak
30. Srpen 2019 - 06:02

Zahájil jste hned se začátkem července dovolenkový režim?

Částečně ano. O prázdninách je práce trochu méně, a tak mezery mezi jednotlivými úkony vyplňuji různými výlety. Nejde ale o úplné vypnutí, protože i na cestách píši básně a skládám písničky. To je totiž pro mě ta nejúčinnější forma odpočinku. Pravidelně se vracím na jižní Moravu, kde mám přátele, do Chorvatska, kde máme část rodiny, a k tomu letos přibyl ještě týden v Itálii.

Máte raději slunce a vodu, nebo hory a lyže?

Prázdniny pro mě znamenají hlavně dostatek času strávený se svými dětmi. Každý rok se s nimi chci alespoň na chvíli vrátit k moři. Nejsem sice plážový typ, ale chvilku to vydržím. Sám mám raději podzimní moře, kdy jsou pláže prázdné a moře vyklidněné. Hory mám ale rád také. V dětství jsem byl členem turistického kroužku, takže jsem na horské túry zvyklý a v zimě jsem díky mamince závodně lyžoval.

Asi máte prázdniny spojené i s Plzeňskem, kde jste vyrůstal…

Jezdili jsme hodně na Šumavu. Díky turistice pak po celém Československu, tedy i do Tater. Nebo také na chatu nedaleko Plzně, která se teď stala mým stálým domovem.

Na podzim se s vámi budou televizní diváci setkávat v seriálu Čechovi. Jakou v něm máte roli?

Čechovi jsou takovou reakcí producenta, herce a režiséra Tomáše Magnuska na rodinnou ságu Dallas. Vše je samozřejmě vkusně zasazeno do českého prostředí a moje role je nejvíce podobná Bobbymu, je tedy překvapivě kladná. Říkám překvapivě, protože mi filmoví tvůrci svěřují většinou padouchy nebo postavy nějakým způsobem psychicky narušené. Takže si tuto změnu patřičně užívám.

Zaregistroval jste Dallas v dětství?

Ano, nešlo jej nezaregistrovat. Dallas, Angelika a jim podobné, tím tehdy žila celá naše republika. Pamatuji si hlavně záporňáka Džejára v tom jeho klobouku. Mimochodem, toho v Čechových hraje Tomáš. (...)

 

... CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V AKTUÁLNÍM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Letní speciál Barbara na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!