Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Moderátorka, které tleskal Karel Gott

S Kateřinou Říhovou vstávají posluchači Evropy 2. Podle Kateřiny Říhové se oblékají statisíce Čechů, protože moderuje počasí na TV Nova. A když Kateřina Říhová zpívá českou hymnu, stojí někdy v pozoru celý fotbalový stadion. Tady je příběh jednoho splněného snu…
Alena Volfová, Foto: Milan Havlík
08. Duben 2019 - 10:11

Ranní ptáče prý dál doskáče. Jak je to s vámi?

Myslím, že doskáče podobně daleko jako ptáče pozdně ranní nebo dopolední. Rozhodně ranní ptáče večer dřív odpadne, to mi věřte. Kolem desáté večer už je takový ranní skřivánek pěkně vypelichaný.

Jste od přírody skřivan, nebo sova?

Mám štěstí, že jsem spíš skřivan. Teda ne, že by se mi ráno chtělo vstávat. To ani náhodou. Ale cítím, že ráno funguju líp než v noci.

Jak se vám vstává? Ve svém profilu na Evropě 2 přiznáváte, že ráda spíte.

Nebudu vám lhát. To vstávání v pět je očistec. Ale o tom by mohla půlka, nebo alespoň čtvrtka republiky vyprávět. A jak se říká, že si na to člověk zvykne... spíš bych řekla, že se s tím smíří. A já mám navíc štěstí, že nevstávám do práce, ale do zábavy, jak říkají s oblibou moji kolegové Leoš s Patrikem.

Vstanete hned po prvním zvonění, nebo vstávání odkládáte – posouváte budík?

Nastavuju si dva budíky na 4:50 a 5:00 a většinou se z postele vypotácím až na ten druhý. A to už vím, že jsem právě promeškala šanci se učesat. Prostě bude bad hair day. Oblečení si připravíte den dopředu, vlasy a obličej prostě ne.

Kolik hodin spánku potřebujete, abyste byla svěží?

Kvůli nedostatku spánku se vám může změnit osobnost. To jsem si přečetla v jedné chytré knížce „Proč spíme“. A musím jí dát za pravdu. Když nespíte alespoň sedm hodin denně a ochuzujete se o to příjemné ranní snění, jste nejen unavení, ale i emocionálně labilnější. Zní to děsně, ale je to tak. Najednou zjistíte, že vám chybí nadhled, máte tendenci vybuchovat, jste hádaví a nedej bože přibíráte. Jo, a abych nezapomněla – taky víc zapomínáte. Tak se snažím spát, co to jde. Když zvládnu sedm hodin, jsem šťastná. Jenže spát sedm hodin a vstávat v pět znamená, že musíte usnout v deset večer. To znamená jít spát v půl desáté, začít s večerními očistnými rituály v devět, a z večera a osobního života nic moc nemít. Otevřít si vínko a vést dlouhé večerní rozhovory, na to to opravdu není. (...)

 

... CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V DUBNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!