Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Není kam se vracet. Tak píšu příběhy

Herečka Nela Boudová stihla letošní zahraniční dovolenou ještě před koronavirovou nákazou. Na Srí Lance s mladším synem a dcerou. V rozhovoru pro časopis Barbar popisuje své vnitřní proměny, vzpomíná na dětství v dnes už neexistující vesnici nebo na budějovické herce, kteří vždycky v pátek pospíchali na chalupu, a ona měla pocit, že svět je hlavně divadlo.
TEXT: ALENA VOLFOVÁ, FOTO: JAKUB LUDVÍK
22. Září 2020 - 10:38

K létu patří cestování a vy cestujete ráda. Kam jste se chtěla v letošním létě podívat?

Vzhledem k tomu, že nikdo nevěděl, kdy se otevřou hranice, o žádném cestování jsem neuvažovala. Za normálních okolností bych letěla na Fuerteventuru, kde mám hodně kamarádů a je to můj milovaný ostrov. Je zvláštním způsobem magický. Na první pohled trochu mrtvý, ale po bližším seznámení člověk cítí magickou sílu oceánu a vyhaslých sopek.

Měla jste alternativu?

Chalupu na Vysočině, kde to mám ráda, prázdniny se dají skvěle užít i u nás. Jela bych například do Telče a podnikala výlety v okolí.

Jak jste nakonec léto prožila?

Celé léto jsem měla pracovní. Vzhledem k dlouhé pauze, kdy se nehrálo, si práci nesmírně užívám. Nedostala jsem se vůbec z Prahy, ale nevadí mi to. Natáčím komedii „Večírek“, původní divadelní hru, kterou napsal Michal Suchánek a pak ji přepsal do filmového scénáře. Poprvé sám režíruje film. Máme hezké herecké obsazení – Jiří Langmajer, Táňa Dyková, Karel Roden, Marek Taclík a slovenská hudební hvězda Marián Čekovský, kterého diváci mohou znát z poroty SuperStar. Michal je velmi přísný režisér. Díky tomu, že je autorem scénáře, má absolutní představu o ztvárnění. Jsem zvědavá, jak diváci jeho někdy velmi tvrdý humor přijmou. Dále zkouším v Divadle Palace komedii s mladými kolegy Markem Adamczykem a Evou Burešovou „Hledám ženu, nástup ihned“. Hrála jsem pod Žižkovskou věží a koncem srpna na Hradě v rámci Letních shakespearovských slavností „Večer tříkrálový“.

Cestujete raději po vlastní ose s batohem na zádech než s kufrem a cestovkou?

Cestuji různě. Mám ráda svobodu, takže většinou bez cestovek, ale když byly děti malé, zůstávala jsem raději na jednom místě, kde o nás bylo postaráno. Každé životní období přináší jiné nároky na cestování a dovolenou. Ještě před karanténou jsem stihla se synem a dcerou odletět na Srí Lanku, kde jsem absolvovala kurz Vladimíra Ekarta „Objevte a naplňte své sny“. (...)

 

... CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V PODZIMNÍM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Podzimní číslo časopisu Barbar v prodeji na alza.cz!

Předplatné můžete zakoupit na send.cz