Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Pro lidi jsem záporák ze seriálu Vyprávěj

To nemůže být on, říkají fanynky, když potkají Ondřeje Veselého v ulicích Budějovic. Herec ze seriálu Vyprávěj ale nejezdí na jih Čech na výlety, působí tady v divadle. A vůbec není takový jako jeho seriálový hrdina.
Text Lucie Zemanová Foto Marek Podhora
02. Květen 2013 - 14:39

Návrat do šedesátých let? Ne, děkuji. Soudružky učitelky potkával ve škole jen do čtvrté třídy a je rád, že žije v době, kdy se komunistický režim stal pouze kulisou oblíbeného seriálu. Je mu čtyřiatřicet a možná už brzy založí rodinu. „Už o tom s partnerkou mluvíme,“ netají se Ondřej Veselý. 

Ondro, známe se už asi deset let, ale rozhovor jsme spolu zatím dělali jen dvakrát. Když jsme spolu mluvili naposledy, zrovna ses rozhodoval, jestli odejít do Prahy. Vidím, že jsi stále v Budějovicích. Proč nakonec jižní Čechy zvítězily?
Mám tady přítelkyni, rodinu a přátelé, o které bych nerad přišel. Verunka by se mnou sice do Prahy šla, ale nechtěl jsem se úplně odstřihnout od Jihočeského divadla, kde jsem řadu let. S Prahou spolupracuji a nadále spolupracovat chci, hostuji například v Divadle Na zábradlí.

Před svou nynější přítelkyní jsi žil asi osm let s divadelní kolegyní Danou Verzichovou. Veronika je také, jak se říká, od fochu?
Veronika nemá s divadlem nic společného, zaplať pánbůh. Musela si zvyknout na moji práci, která je přece jen odlišná a velmi časově náročná, takže se moc nevídáme. Asi proto nám to tak dobře klape .

Více čtěte v aktuálním čísle časopisu Barbar.