Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Šimon Plánička letos oslaví 60

Známý plzeňský herec Pavel Kikinčuk je s jižními a západními Čechami spjatý jako málokterý muž z jeho oboru. Režisér Zdeněk Troška si ho vybral pro roli Šimona Pláničky do prvního dílu hoštické trilogie Slunce, seno, která mu získala celoživotní popularitu. Šimon, tedy vlastně Pavel, je oporou své manželce Jindřišce, která je již dvacet let principálkou stále oblíbenějšího plzeňského Divadla PLUTO. Zároveň je jednou z hvězd nováckého seriálu Kameňák a měl by pro Českou televizi začít točit seriál Tři poldové a nemluvně.
Pavel Pechoušek, Foto: Miroslav Chaloupka
28. Březen 2019 - 13:30

V únoru vstoupil na naše obrazovky novácký seriál Kameňák. Jedná se o sitcom z české vesnice. Můžete prozradit, jak se bude děj ubírat?

Můžu snad prozradit jen to, že se jedná o menší české městečko, ve kterém žije panoptikum různých lidiček různých charakterů, kteří se dostávají do vzájemných komických a absurdních situací. Vše se točí kolem celostátní soutěže, do které městečko přihlásí povedený starosta se svým povedeným tajemníkem a ještě povedenějším městským výborem, aby získali výhru sto milionů korun.

Seriál těží z humoru plynoucího z anekdot. Máte nějakou oblíbenou?

Není to tak úplně, anekdoty se v seriálu sice používají, ale děj už není poskládaný z jednotlivých anekdot řazených za sebou, ale naopak anekdoty se podřizují ději, který má určitou vývojovou linku, obsahující komické, někdy až absurdní situace. Pokud jde o oblíbenou anekdotu, jednu bych měl, ale ta by vydala na dvě stránky, a ty kratší, co znám, se nedají publikovat.

Dílo bude mít určitě celou řadu odpůrců, jako měl i filmový Kameňák.

Je to jejich věc a je to tak dobře. Já mám taky svůj názor. Pokud se jim to nebude líbit, stačí na ovladači zmáčknout jeden čudlík.

Vaše role je Bohouš Beránek, zástupce starosty. Jak byste ho popsal?

Je to v podstatě takový vyčůránek, kterej si dělá zálusk na křeslo starosty, což se mu jeho přirozenou nešikovností nezdaří, a tak se spokojí s místem jeho zástupce. A protože starosta má taky podobný charakter, vzájemně se doplňují a souznějí spolu. Teď si tak říkám, jestli to není v této době aktuální…

Znáte nějaký podobný příklad ze života?

Spoustu…stačí si zapnout televizor a sledovat některá zpravodajství.(...)

 

... CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V DUBNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!