Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Takhle bydlí

V práci je tvrdý chlap, kope za budějovické Dynamo, ale skříňky, které visí v jeho domě, většinou montovala manželka. Po třech letech od koupě uvažují o stěhování, tíhnou teď k životu na samotě.
text: Lenka Štifterová foto: Marek Podhora
25. Březen 2013 - 11:44
Subtitle
fotbalista Roman Lengyel

Obývák voní kávou, na stěnách visí obrázky, fotky manželky a malého syna. Čtyřiatřicetiletý Roman Lengyel odpočívá na gauči.

Na první pohled je patrné, že Lengyelovi mají vkus. Barvy a tóny k sobě ladí. Předměty, které doplňují místnosti, jsou funkční, nepřekáží tam zbytečné věci jen pro parádu. Obýváku dominuje kuchyňská linka ve vysokém lesku, je pracnější na údržbu. Stejně jako skleněný stůl, ke kterému se pohodlně usadí šest lidí. Že rodina žije pohromadě, dokazuje malý hrací koutek přímo vedle sedačky.

V domě fotbalisty nemůže chybět velká televize. Aby hráč dobře viděl na zápasy. „Odpočinek u televize mám moc rád. Ale spíš jen přes zimu – když je pěkně, snažíme se být venku na zahradě. Syn tam má bazén na čvachtání, tak tam vždycky řádí. A když usne, užíváme si venku teplé večery, grilujeme, otevřeme si s manželkou láhev vína a jen tak si povídáme,“ vypráví Lengyel.

Více čtěte v aktuálním čísle časopisu Barbar.