Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Těším se na vánoční blázinec

Z dívky z Plzně je maminka z Ostravy, kam se přestěhovala za svým partnerem. Herečka Kristýna Leichtová – nebo také Denisa z Účastníků zájezdu, což byla jedna z jejích prvních rolí. Právě intenzivně zkouší v divadle a už skoro rok a půl má novou roli. Roli maminky.
ALENA VOLFOVÁ, FOTO: Michala Rusaňuková
16. Prosinec 2019 - 09:41

Jak vás mateřství naplňuje?

Naplňuje mě stoprocentně. Je to zábavné i náročné, rutinní i překvapující, dojemné a nervydrásající.

Nejste ale maminkou na plný úvazek, jste aktivní v divadle i v televizi. Rodinu a práci tedy umíte kloubit?

Umím. Naopak neumím být jenom zavřená doma. To bych asi zešílela. Naštěstí kolem sebe máme lidi, kteří nám pomáhají a jsou tolerantní. A Dorotka je společenská, má ráda lidi a děti a ráda se kouká na zkoušky a představení. Viděla třeba celý Deadtown bratří Formanů.

Máte na hlídání dcerky pomocníky?

Pomáhá nám hodně moje mamka a sestra, Vojtova maminka (Vojtěch Štěpánek, partner, šéf činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, pozn. red.), ale máme i hlídačku, se kterou si Dorotka hodně sedla. Teď, když zkouším, chodí do minijesliček, kde to má fakt ráda, hlavně že jsou tam děti. Občas ale není jiná možnost než ji vzít s sebou na zkoušku nebo do kanceláře. Ale není to žádná věda, jen se to nedá plánovat moc dlouho dopředu a je potřeba mít kolem sebe hodně tolerantních lidí.

Vaše dcerka je Dorotka. Stejně se jmenuje animovaný seriál, malá Dorotka Galeová je hlavní hrdinkou Čaroděje ze země Oz. Inspirovaly vás k pojmenování dcerky pohádky?

Taky. Čaroděj je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Ale hlavně je to postava z jedné divadelní hry, která nás s Vojtou tak nějak osudově propojila.

Pohádky patří k Vánocům, už ty loňské pro vás asi měly díky Dorotce jiný rozměr…

Loni byla Dorotka takový usměvavý červíček, nejlepší dárek pro ni bylo krmení. Taky toho pod stromečkem pro ni moc nebylo, objížděli jsme příbuzné a dělali spoustu fotek.

Jak vypadají vaše přípravy na Vánoce? Stresujete se, nebo se spíš snažíte vychutnávat si předvánoční atmosféru?

Letos bychom to rádi pojmuli opravdu vánočně, komorně, pohádkově, labužnicky se vší tou kouzelnou atmosférou. O dárky v tomhle věku nejde. Mně vlastně o dárky nešlo nikdy. Tedy pro sebe, pro ostatní se snažím být kreativní a štědrá. Jde mi o ten „sám doma“ efekt – světla, vůně, hudba, radost, tajemství, vstřícnost, dobrodružství, zklidnění, blízcí a tak.

Pečete cukroví?

Každý rok kolem Mikuláše se scházíme taková menší rodina, loni nás bylo čtyřiadvacet, a manufakturně pečeme. Děda například sedí u trouby, pije svařák a hlásí: „Trouba je prázdná,“ a my se překřikujeme: „Dědo, už toho nech, děláme, co můžeme!“ Dětí je tam jako smetí. Jsem zvědavá na ten letošní rok, to bude blázinec. A já to mám ráda.

(...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZIMNÍM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR

Zimní číslo časopisu Barbar v prodeji mj. na alza.cz!

Předplatné časopisu Barbar pořídíte zde.