Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Texty se učím při žehlení

Do povědomí televizních diváků se dostala díky seriálu Nemocnice na kraji města. Držitelka Českého lva za roli Vilmy ve filmu Ženy v pokušení je od loňska divadelní hraběnkou ve stejnojmenné hře, se kterou letos oslaví životní jubileum. Ideální čas rekapitulovat. A zavzpomínat i na první angažmá, kdy se stala výraznou tváří Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.
ALENA VOLFOVÁ, FOTO: ARCHIV ELIŠKY BALZEROVÉ
05. Únor 2019 - 10:29

Vykročila jste do nového roku pravou nohou?

Já ano, jen vedení naší země se jaksi vydává stále výrazněji „kupředu levá“!

Letošní rok pro vás bude jubilejní, v květnu oslavíte kulatiny… Zastáváte názor, že kalendářní věk jenom číslo a že důležitější je, jak se člověk cítí?

Ano, taky to tak mám. Někdy se ráno cítím na sto let, někdy zase na pětačtyřicet.

Loňský rok byl pro vás pracovně především rokem hraběnky. Stejnojmenná hra měla v květnu premiéru v Divadle Palace v Praze a byla příhodně nasměrovaná právě na „osmičkový“ rok.

Vítězný únor 1948 připravil šlechtu o majetek a hraběnka Elizabeth Anna Marie Lansdorfová se ve hře Jiřího Hubače po deseti letech vrací na rodný zámek, aby oslavila své narozeniny. Z té role se hodně raduji. Není mnoho tak krásných rolí pro herečky v mém věku.

I proto Hraběnkou oslavíte svoje jubileum? Nebo proto, že ona se vrací na svůj někdejší zámek ve věku, ke kterému se letos blížíte vy?

Když se to tak sešlo, že obě oslavíme společné narozeniny, hraběnka ve hře, já ve skutečnosti, proč to neudělat, ne?

Pojedete divadelně slavit i do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kam jste nastoupila do prvního angažmá?

Na jaře, kdy slavím svoje jubileum, se do Budějovic divadelně slavit nechystám. Ale hrát tam letos určitě budu, myslím, že mě tam čeká cesta koncem ledna, budeme hrát Můj báječný rozvod. Po více než čtyřiceti letech je už v divadle mého prvního angažmá všechno jinak. A pak, já jsem začínala ještě ve staré budově, a hrát jezdím už do kulturního domu. V souboru už skoro nikoho neznám. (...)

 

... CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V ÚNOROVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!