Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Tři korunky pro Michaelu

V osmnácti opustila Michaela Haladová rodné Strakonice, v šestadvaceti se vrací jako modelka a tvář Fashion Show Strakonice – Město hvězd. Ze soutěží o královny krásy je ověnčená třemi korunkami. A stíhá toho víc než dost: modeling, tanec, dostala se i do filmu a reklam. Kdo je Michaela Haladová, zjišťovala redaktorka časopisu Barbar Slávka Petráková.
Slávka Petráková, foto: Richard Nowak
09. Květen 2017 - 00:12

První otázka by mohla být podobná té americké seriálové: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Michaele Haladové, ale báli jste se zeptat… v tomto případě s dovětkem, že všechno najdete na internetové Wikipedii. Odkdy tam jste?

Jak dlouho je Michaela Haladová ve Wikipedii, netuším, ale poprvé jsem se tam našla před dvěma roky a přiznám se, že mi to udělalo radost.

Je vám šestadvacet let, jste úspěšná mladá žena. Krása, vzdělání, jazyky, práce, která vás baví. Zdá se, že už teď vám v životě nic nechybí.

To, co jste vyjmenovala, by samo o sobě ke štěstí dlouhodobě nestačilo. Našla jsem i toho pravého muže, který mi, mimo jiné, splnil moje celoživotní přání mít pejska. Pro mě to je neskutečný pocit štěstí. Každý den se mám na co těšit, a máte pravdu, nic mi nechybí. Žiju život tak, jak si ho přeju žít. Jsem za to vděčná a zároveň si uvědomuju, že si za to mohu i já sama.

Šla jste příležitostem vstříc, nebo vám pootevírala dveře krásná tvář a postava? Za úspěchy je ale vidět cílevědomost, vytrvalost a píle.

Existuje spousta krásných, vnadných dívek, které nemají vlastní podnikání ani dobré jméno. Stejně jako existují talentovaní fotbalisté bez úspěchu. Tvrdou dřinu, dril, nadšení a vizi nenahradíte ničím. V podnikání neexistují zkratky.

Kdo vás v životě nejvíc ovlivnil nebo nasměroval? Můžeme mluvit o nějakém vašem hnacím motoru?

Naše rodina je dost malá a také proto spolu máme pevné pouto. Rodiče mě jako dítě vedli a pomáhali držet směr. Nejvíce mě ovlivnila moje maminka, která mě přivedla k tanci i soutěžím krásy. Od svých osmnácti let si už jdu vlastní cestou, ale všichni okolo mě podporují a pomáhají mi, jak mohou. Jsem jim všem za to moc vděčná. S hnacím motorem v sobě jsem se asi už narodila. (...)

Začneme rozplétat klubko vašich aktivit. Na prvním místě je určitě tanec. Na Wikipedii stojí, že jste začínala tančit v pěti letech.

Je pravda, že jsem začala už v raném věku. Věřím tomu, že pokud člověk chce být vrcholovým sportovcem, musí začít brzy.

Vaše dětství a dospívání bylo tedy o povinnostech a vystoupeních. Asi se vás netýkalo chození „za školu“. Už tehdy jste pokukovala po choreografii?

Kvůli svým aktivitám a povinnostem jsem ve škole měla zameškaných hodin až až, takže jsem si nemohla dovolit ani jednu navíc. Choreografii jsem teoreticky nestudovala. Tu jsem si odžila, odtančila a dostala pod kůži stovkami hodin tance v rytmu hudby. To je ta nejlepší škola. Pravda je, že zavřu oči a vidím, jak na hudbu mohou lidé tančit, poté přizpůsobím tanec možnostem skupiny či jednotlivců tak, aby vypadali při tanci skvěle. Zřejmě jsem takovou dovednost dostala do vínku odněkud shora.

Tanec se v různých formách neustále prolíná vaším životem. Jakých úspěchů jste s partnerem dosáhli ve standardních a latinskoamerických tancích?

Jsme vicemistry České republiky.

Ani aerobik pro vás nezůstal bez povšimnutí.

To bylo tak, že jsem dostala na starost choreografii k Miss Aerobik. A to díky kladným referencím na moji práci z jiných soutěží krásy, jako například Top Model of the Year, Supermiss a dalším akcím. V tomto oboru to snad ani jinak než přes doporučení jiných není možné.

Pojďme ke škole. Jak připraví fakulta managementu a cestovního ruchu mladého člověka pro život? Potažmo pro podnikání? Mám na mysli vaše taneční studio a další počiny.

Řídím se zásadou dělat věci a posouvat se vpřed v tom, co mě baví. Proto studuji cestovní ruch a jezdím na soutěže miss. Miluji cestování a dává mi smysl zjišťovat co nejvíc informací o cizích kulturách. Studium na vysoké škole mi hodně řeklo o lidech, kteří se ohánějí tituly a ženou se za nimi. Poznala jsem pouze špetku lidí, kteří jsou v životě použitelní a zároveň studují vysokou školu. Těch si maximálně vážím. 

Kolika jazyky se ve světě domluvíte?

Domluvím se anglicky, rusky, německy a díky cestování znám z mnoha jazyků pár společenských frází španělsky, francouzsky, turecky, korejsky, svahilsky a arabsky.

Modeling a volby královny krásy nejdou rovněž odbýt jednou větou. Na předváděcích molech jste jako doma. Kolikrát jste se zúčastnila soutěží o miss?

Zúčastnila jsem se celkem dvanácti domácích a pěti světových soutěží krásy. Nicméně si nemyslím, že je podstatný počet soutěží miss, ale jejich kvalita a prestiž. Tím se řídím, když si vybírám, které soutěže se zúčastním. Proto jsem se doma přihlásila pouze do tří nejprestižnějších miss – České Miss, Supermiss a Top Model of the Year. Modeling dělám příležitostně.

Jaké jste v mezinárodních soutěžích získala zkušenosti? Tam už přirozenou krásu dívkám opravují.

Na světové soutěži krásy je to skutečně jiné. Dívky jsou pod drobnohledem a každé slovo, každé gesto, každý pohyb je hodnocený. Je to soutěž na té nejvyšší úrovni a je nezbytné předvést ten nejlepší výkon. Jak ve volných disciplínách, tak při nečekaných nebo nepříjemných otázkách. Stejně tak při naprosto vyčerpávajícím programu, kdy je budíček v šest ráno, celý den v pohybu a konec před půlnocí. Není to dovolená ani zábava. Realitou je, že se spousta dívek nechává kosmeticky upravit. Já tomu ale nerozumím. Věřím v to, že jsme z celistvého těla a neměli bychom do něj zasahovat. Ženská krása může být úchvatná, i když není dokonalá. To bych si přála, aby více žen chápalo.

Vraťme se k vašemu pražskému tanečnímu studiu. Nabízíte kurzy pro páry a dámy, individuální taneční lekce, choreografii, taneční show i svatební tanec. Je o to zájem? Nejsou lidé unavení z práce a netráví volno raději u televize?

K nám se lidé spíš chodí uvolnit, pobavit se a dobít baterky. Zrovna nedávno mi jeden taneční pár říkal, jak si tancem vždycky skvěle pročistí hlavu. K tomu bych přidala existenci úžasné atmosféry a skvělé energie. S Jirkou, mým tanečním partnerem, tanec milujeme a snažíme se ho dělat zábavným i pro lidi. Proto se někteří z nich neustále zapisují znovu a znovu a postupují od začátečníků přes mírně pokročilé až po pokročilé. Jsou i případy, že ti nejlepší chtějí dokonce v tanci závodit.

Nabízíte ale i taneční show nebo svatební tanec. Co si pod tím můžeme představit?

Svatební den je jednou z nejdůležitějších životních událostí. Představujeme si, že by měl být originální, zábavný a nezapomenutelný. Proto k němu přidáváme taneční show nebo svatební tanec. Chceme, aby se novomanželé předvedli, aby tančili rádi, naučili se nové pohyby, kteří ostatní nepoužívají, a hlavně při tom vypadali skvěle. Jsme hrdí na ty, kteří si svým tancem vyšperkovali tento výjimečný den a moc nás to baví.

Jste dívkou, která pózuje kolem silných strojů. Dokonce jste byla v roce 2015 zvolená Miss Motorsport. Jak jste se k tomu dostala?

Krásné dívky a motorsport jdou ruku v ruce, to je všeobecně známo. Mám za sebou dvě sezóny Superbikeové Tour v letech 2010 a 2011, kdy jsem mohla pracovat po celé Evropě. Na Miss Motorsport mě bavil fakt, že jsem musela sbírat body ve vědomostních soutěžích, navíc ještě prokázat řidičské schopnosti a zvládnout jiné testy, abych nakonec mohla zvítězit. A to nebývá obvyklé v soutěžích krásy.

Z vašich aktivit už zbývá jen zmínka o moderování, natáčení reklam, film a televize. Zviditelnily vás missky a sociální sítě?

Zviditelnit se můžete, ale pokud neumíte navazovat obchodní partnerství a nemáte přidanou hodnotu právě pro moderování, film či natáčení reklam, takové zviditelnění k ničemu není. V modelingu platí, že musíte být vidět, a sociální sítě jsou samozřejmou součástí. Natáčení reklam a hraní je příjemným kořením a zpestřením mého života. 

Ve kterém filmu vás můžeme vidět?

Ze čtyř filmů například Modelky s.r.o.

Cítíte se jako hvězda a obrážíte večírky, kde žádná z celebrit nesmí chybět? Už vás objevil bulvár?

Za hvězdu se rozhodně nepovažuji, bulvár vnímám jakou nezbytnou součást showbyznysu a vážím si lidí, kteří jej dělají profesionálně a na úrovni. Ale na stránkách bulvárních časopisů mě nenajdete, protože si nebuduji kariéru skrze bulvární články. U nás se úspěch po tvrdé dřině zřejmě neprodává tak dobře.

Na internetových fotkách jste vidět se spoustou osobností. Třeba i s Karlem Gottem. Vyjdete vůbec na ulici neupravená? Co kdyby?

Žiju život podle sebe, a ne podle druhých. Dobře si uvědomuji svoji přidanou hodnotu, proč se mnou ostatní spolupracují. Takže nemám strach vyjít ven bez tun make-upu. Samozřejmě že jsem žena a záleží mi na tom, jak vypadám. I tak mě potěší, když mi snoubenec řekne, že nejkrásnější jsem nenalíčená.

Měla jste chvilku na sledování televizní soutěže StarDance? Nedostala jste nabídku jako taneční mistr?

Ráda se na tuto soutěž občas podívám, jelikož většinu profesionálních tanečníků ve StarDance osobně znám. V loňském roce jsme si byli zatančit na tančírně StarDance a dost jsme si to užili. Na účinkování jsem zatím žádnou vážnou nabídku nedostala.

Díky své píli byste mohla být příkladem pro dnešní mladé lidi. Mám pocit, že téměř každému dítěti je v médiích podsouváno, že život lze prozpívat, protančit nebo prožít u počítače nebo tabletu. Bez úsilí a snahy něčeho dosáhnout. A většinou první neúspěch odradí. Je to tak?

Máte pravdu, podle mého názoru potřebují děti vzory a disciplínu. Každý z nás potřebuje inspiraci a životní směr, abychom poznali, co nás bude bavit. Zároveň každý člověk, a děti zejména, potřebuje podpořit v momentu, kdy se mu něco nechce nebo mu jiná činnost, okolnost nebo neúspěch brání v dalším růstu. Úspěch není vydlážděný pohodlím. Tohle to by hlavně mělo znít z médií.

Býváte někdy unavená? Najde si vás třeba chřipka, aby vás dostala na pár dní do klidu a postele? Vždyť váš běžný týden nemůže mít jen čtyřicet pracovních hodin jako u běžných profesí.

Můj pracovní týden má mnohem více hodin, to je jasné. Čas od času se mi stane, že to přeženu a musím nechat tělo odpočinout, ačkoliv mozek i srdce by chtěly zase pracovat. Snažím se proto hodně relaxovat v sauně, wellness a se svými nejbližšími. To mě dobíjí. Síly nabírám i na procházce s naším úžasným pejskem nebo cestováním. Nemocná nebývám, nemám na to čas.

Žijete v Praze, ale občas vás to zavane i do rodného města. 17. února vám tleskali v rodných Strakonicích po taneční show na plese místní strojírenské společnosti ČZ, 13. dubna zase na módní přehlídce Strakonice – Město hvězd. Jaké to je vracet se a cítit energii sálu, kde jste začínala?

Je to úžasné. Vždy se tam moc ráda vracím. Strakonice propaguji, kde mohu, a svoji první strakonickou módní přehlídku jsem si moc užívala. Jsem hrdá, že jsem dostala takovou příležitost.

Jaké máte plány? Není vám Česká republika malá?

Mým snem je vytvářet choreografie na světových soutěžích miss, provozovat úspěšnou taneční školu v České republice a jezdit se svou rodinou a přáteli do letního domu v nějaké exotické destinaci. Prostě se chci i nadále naplno bavit a žít tím, co dělám. S tím nepřestanu, to ode mě nečekejte.

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V KVĚTNOVÉM ČÍSLE

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!