Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ve škatulace drsňačky

S českobudějovickou rodačkou Zuzanou Slavíkovou jsme při rozhovoru cestovali po místech, na která ji zavál soukromý i herecký život. Z jižních Čech do severních, do Brna, kde hrála léta v Národním divadle, i do africké Keni, kde natáčela s jihočeským režisérem Troškou. Je vytížená v divadle, televizi i dabingu. Držela se ale vždy rady svého otce, aby nikdy neměla divadlo na první místě. Nejdůležitější je podle ní rodina.
ALENA VOLFOVÁ, FOTO: MAREK PODHORA
04. Září 2019 - 15:14

Narodila jste se v Českých Budějovicích, kde měli vaši rodiče angažmá v Jihočeském divadle. Původem jste tedy Jihočeška?

Rodiče se v Jihočeském divadle seznámili. Tatínek pocházel z Bělé pod Bezdězem a maminka se narodila v Brně. Tenkrát dostávali ještě takzvané umístěnky nebo šéfové divadel jezdili do škol a vybírali si. A vybrali si mámu. Táta už v té době v Budějicích byl, odešel tam s partičkou kolegů z pražského Divadla Jiřího Wolkera. V Budějicích se tedy rodiče seznámili a vzali se mezi dvěma představeními v Maškarním sále zámku v Českém Krumlově. A já jsem se v Budějicích narodila.

Váš tatínek působil ale v Jihočeském divadle do roku 1965 a pak dostal angažmá v Brně.

To jsem se zrovna narodila. Táta šel pak do Brna kvůli mámě, protože byla Brňačka a v Brně žila babička, která by pomáhala s hlídáním. Máma se mou ale ještě dva roky žila v Budějicích a pak dostala angažmá v Satirickém divadle Večerní Brno. Do Budějic občas s rodinkou zajedeme, aby věděla, kde jsem se narodila.

A kdy jste byla na jihu zatím naposledy?

Loni, tři dny v jednom penzionu v Českém Krumlově, byli jsme se tam podívat na představení, prošli jsme si celý Krumlov, byli jsme na Hluboké. Krumlov si pamatuji z dětství, naši mě tam vzali na Lucernu. Někdy si zase musím udělat výlet do mého rodiště, do Budějic, na náměstí, k Bludnému kameni, do Masných krámů, a taky na Rožmberk nebo k jihočeským rybníkům.

Divadlo jste tedy poprvé nasála v Brně. Hrála jste už jako dívka?

Herečkou jsem nikdy nechtěla být. Jak vyrůstáte mezi herci, aniž byste chtěla, získáte k herectví nějaký vztah, protože se o něm mluví. V jedenácti letech jsem natočila televizní Pohádku z větrného lesa, dokonce jsem tam hrála s paní Janou Janovskou, která mě pak učila na JAMU. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!