Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Žiju hezky jihočesky

Že ji znáte? Jasně. Že si tykáte? To už možná ne… Danu Verzichovou proslavily televizní seriály, díky kterým ji lidé stále zastavují, aby se zeptali, odkud že se znají, kde se viděli.
Je výraznou členkou ansámblu Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, v létě opět zářila na otáčku. Talentovaná, nepřehlédnutelná, s nezaměnitelným hlasem a s kouzelnou šatnou.
Petra Vicková, Foto: Milan Havlík
11. Říjen 2018 - 06:35

V Jihočeském divadle působíte patnáctým rokem. Jaká byla vaše cesta k divadlu?

Pocházím z Prahy a k profesi herečky jsem se vlastně dostala přes step, který okrajově provozoval můj bratr. Na gymnáziu jsem dělala moderní gymnastiku, celkově mě pohyb bavil, a tak jsem si to také šla zkusit. Musím říct, že jsem měla štěstí, protože ta stepová parta byla skvělá.

Jak to v ní vypadalo?

Byli tam takoví hezcí magoři, kteří pohyb a tanec opravdu milovali. Také ta doba a místo, devadesátky v Praze, veškerému rozvoji nahrávaly. Byla jsem benjamínek a dostala se do školy, kterou vedl žák pana Franka Towena Pavel Veselý. Frank Towen byl velkou osobností československého tance, tento pán dával svého času soukromé hodiny tance třeba i Heleně Vondráčkové, Jiřímu Kornovi a dalším. A Pavel Veselý šel v jeho stopách. Když na toto období vzpomínám, byla jsem vlastně docela drzá, protože jsem postupně začala navštěvovat různé konkurzy a castingy. A i když moc dobře nezpívám, nebo jinak, necítím se úplně komfortně při zpěvu, troufla jsem si hlavně na muzikály.

Ale ono to vyšlo.

V šestnácti letech jsem měla to štěstí, že jsem začala účinkovat v Divadle na Vinohradech ve hře Pavla Kohouta August August, august (hrálo se to pod názvem Klaun) s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Začínejte na Vinohradech! To prostředí mne nadchlo, cítila jsem, že se mi otevírají nové možnosti a že to prostě zkusím dál.

... CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V ŘÍJNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!