Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Zprávař na kolečkách

Známý televizní moderátor, Plzeňák Michal Jančařík začíná nový život. V roce 2016 kvůli vrozené vadě ledvin málem zemřel. Většinu roku 2017 strávil v nemocnici a po různých rehabilitacích, začal spolupracovat s léčiteli, nebrání se alternativní medicíně. Hodně mu pomohlo, že mu TV Nova po 18 letech ve vysílání zachovala přízeň a koncem roku 2017 se mohl na obrazovku vrátit. Nehlásí už počasí, ale začal dělat sport a následně se stal tváří Poledních zpráv. Navíc v Plzni stále organizuje koncerty a nově se také více věnuje divadelní produkci.
Pavel Pechoušek
07. Únor 2019 - 10:07

Po dlouhých zdravotních peripetiích jste znovu doma. Jste po operaci i druhé ledviny. Jak dopadla?

Výtečně, zaplať Bůh. Skvělý operatér Pavel Navrátil mi v Hradci Králové zachránil život už v roce 2016 vyjmutím první prasklé ledviny, takže jsem se mu logicky svěřil i s tou druhou. To už bylo plánované, ale nikoli jednoduché. On má ale skvělý grif na vyjmutí obří ledviny, díky němuž jsem ztratil minimum krve, což není obvyklé. Často je kvůli velké ztrátě krve pacient při takové operaci v ohrožení života. U Pavla jsem se ale nebál. Bezmezně mu věřím.

Jaký je teď váš zdravotní stav?

Měl jsem zdravotně slabší podzim, teď se pomalu dostávám do kondice, brzy bude jaro a na něj se těším, doufám, že pookřeju stejně jako příroda.

Mám vás spojeného s těma rukama v kapsách, které jste tak při moderaci předpovědi počasí míval. Kdy si je tam zase strčíte, jaká je teď vaše prognóza?

Jestli si obrazně řečeno strčím ještě někdy ruce do kapsy, to ví jen ten jeden nahoře a člověk to není. Bůh to má v rukou. Jsou určité indicie, že mícha je dost poškozená. Mám za sebou magnetickou rezonanci, která neukazuje nic moc dobrého, ale ani nic nového. Není vyloučené, že bych se ještě někdy postavil na nohy a chodil alespoň o berlích, ale prognóza mého uzdravení není taková, jakou bych si představoval. Bohužel je to tak. (...)

 

... CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V ÚNOROVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!