Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Charitativní Andělská aukce vynesla více než milion korun

Andělská aukce vstoupila do dalšího desetiletí pravou nohou. V Domě kultury Metropol se opět sešli andělé, kteří vydražili 29 originálních dětských obrázků. S dalšími aktivitami, o které se aukce letos rozšířila, tak mohlo centrum Arpida převzít šek v hodnotě neuvěřitelných 1 008 080 korun!
12. Prosinec 2018 - 12:21

Jedenáctý ročník Andělské aukce přilákal v pondělí 10. prosince do DK Metropol kromě desítek dražících a patronů obrazů také širokou veřejnost. Ta se mohla letos do celé akce zapojit kromě dražby obrazů také konzumací ve vybraných podnicích, kdy se k vydražené sumě z každého jídla či pití připojila určitá částka. Návštěvníci Arpidu podpořili také zakoupením památky na tento večer prostřednictvím fotografie z fotokoutku.

Letošní aukce začala netradičně dražbou nultého obrázku Barči Sedláčkové a za doprovodu dvojice Jany Křížové a licitátora Jaromíra Procházky pokračovala dalšími 28 krásnými obrázky. Večer se tak neobešel bez spousty vtípků a skvělé nálady. Velký boj se potom strhl o Mudrce Robinsona a Madonu, které jejich patroni vydražili za neuvěřitelných 70 tisíc korun.

„Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že uspořádám v Českých Budějovicích charitativní akci, při které se vydraží milion korun během dvou hodin, nevěřila bych mu. Ale zázraky se ději a já si neskutečně vážím všech dobrých lidí, kteří se této akce účastní, ať jako dražitelé nebo partneři akce. Je to neuvěřitelné, ale některé věci zkrátka nemají hranice. Všem moc děkuji!” s úsměvem a slzy v očích hodnotí akci její organizátorka, Barbora Povišerová.

Andělská aukce pomáhá centru Arpida již jedenáct let a za tuto dobu díky dobrým andělům Arpida převzala již více než 7 milionů korun. Každoročně tak napomáhá tomu, aby děti a dospělí měli pod jednou střechou kvalitní zázemí a vše, co potřebují.

„Budeme se zase na všechny těšit v příštím roce, ve kterém pro veřejnost připravíme ještě více novinek,“ zakončuje organizátorka akce.