Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Chrání před zloději. A teď přidají oheň

Ještě před třiceti lety věřil, že se bude výhradně věnovat psům. Chtěl být mistrem světa. Pak ale Petr Schwarz začal vynikat ještě v něčem jiném – založil úspěšnou firmu PS Patrol a letos k ní přidává další. Jeho APS Fire nabídne firmám požární ochranu.
Jan Štifter
09. Srpen 2019 - 15:49

Je to logický vývoj a přirozené rozšíření služby. Zatímco PS Patrol hlídá objekty, má bezpečnostní a strážní službu, APS Fire se rozhodl čelit jinému nebezpečí – chce se podílet na ochraně majetku před ohněm. Petr Schwarz absolvoval řadu složitých jednání s firmami i hasiči, vytvořil nový tým, ale především bezpečnostní systém, který navazuje na jeho dřívější servis.

„Klientům můžeme nabízet komplexnější ochranu. Už to není jen fyzická nebo technická ochrana objektů, ale sofistikovaný systém, který nám nahlásí, pokud se něco děje. My tu jsme pak od toho, abychom vyhodnotili, zda skutečně hrozí nebezpečí požáru,“ vysvětluje Petr Schwarz.

Funguje to celkem jednoduše: Přístroje ohlásí, že v místě možná hoří – to slovo „možná“ je důležité, protože často dochází k omylům, to když třeba hejno holubů rozvíří prach, který čidla označí jako kouř. APS Fire dostane okamžitě hlášení a jeho úkolem je urychleně zjistit, co se děje. Až následně přichází informace k hasičům. „Jejich každý planý výjezd platíte. Proto jsme tady, abychom to rychle zkontrolovali – abychom hasiče nevolali zbytečně,“ upřesňuje Petr Schwarz.

Firma PS Patrol vznikla v roce 2005, v současné době zaměstnává přes 200 lidí. Bezpečnostní služby nabízí na území celého Jihočeského kraje. K systému elektrické požární signalizace se připojuje stále větší počet firem, aby eliminovaly škody na majetku a újmy na zdraví. APS Fire přichází na trh, kde dlouhodobě nefungovala konkurence a kde hodlá zúročit letité zkušenosti v ochraně majetku. Více informací na www.aps-fire.cz.