Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Do Tábora na piráta z Karibiku

Co se stane, když piráti z Karibiku připlují do Tábora a do cesty se jim postaví Daniel Šefčík? Přesvědčit se můžete ve zdejším Muzeu marcipánu a čokolády. Právě tam totiž vystavili nové lákadlo, vážící bezmála čtvrt tuny.
Jan Štifter
11. Květen 2018 - 16:00

Pracoval bez předlohy, ruku ovládala jen jeho vlastní fantazie. Daniel Šefčík, který většinou tvoří ledové sochy, tentokrát zkusil novinku: vytesal sochu z čokolády. A vybral si piráta z Karibiku. „Byla to těžká zkouška, protože uvnitř socha tuhla pomaleji, byla vlastně pořád živá. Navíc vznikala na čokoládovém festivalu, kde byla spousta lidí a z nich vyzařovalo obrovské teplo,“ popisuje Daniel Šefčík.

Pracuje s ledem, čokoládou a keramikou a ke všemu se dostal vlastně náhodou. Působil v ochrance Zdeňka Bakaly a hlídal takové osobnosti, jako byl Václav Havel, Claudia Cardinalová nebo Kevin Costner. Potřeboval něco, čím si vyčistí hlavu a uvolní tok myšlenek, a tak začal tvořit. Nejdříve v garáži, ale dokázal se vypracovat: podílel se na interiéru klubu Kotnov, proslavil se především svými výtvory z ledu a teď ohromuje čokoládou. Piráta z Karibiku vystavilo Muzeum marcipánu a čokolády poprvé v dubnu. „Váží dvě stě padesát kilo, jen přenášet sochu dá zabrat. Nesli jsme ho s klukama z posilovny. Navíc jsme dost řešili, aby neroztál v muzeu, místnost proto bude klimatizovaná,“ doplňuje Daniel Šefčík.

Čokoládové muzeum má otevřeno denně od 10 do 17 hodin a najdete ho na adrese Kotnovská 138, Tábor. Čtyři podlaží historického domu tu patří výhradně sladké expozici. Lákadlem je socha Mr. Beana v životní velikosti, ale také tvořivá dílna, kde si mohou děti vyrobit vlastní tabulku čokolády nebo jiné sladké dobroty. Vedení muzea je už teď domluvené s Danielem Šefčíkem na další spolupráci, zatím jen ve výkresech se rodí něco velkého.

Sledovat novinky můžete na webu www.cokomuzeum.cz.