Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Doteky Pálavy

Z penzionu Čeriva v Horních Věstonicích je všude blízko. Vypravit se můžete na výlet do blízkého Mikulova, na vodní sporty nebo rybaření na Novomlýnské nádrže, za kulturou do Lednicko-valtického areálu. Pouhých pět kilometrů hosty dělí od nového moderního vodního centra s termální vodou Aqualand Moravia. Anebo si můžete vyšlápnout na krátký výlet do vinice a užít si pohled na Pálavu ze všech stran.
09. Srpen 2018 - 04:08

Archeopark Pavlov

Vzdálenost od penzionu Čeriva: 5,1 km

Unikátní muzeum ukryté pod zemí přiblíží svým návštěvníkům historii místa, kde žili před 30 tisíci lety lovci mamutů. Archeopark Pavlov popisuje podobu sídelního areálu Homo sapiens na svazích Pálavy a otevírá materiální a duchovní svět lidí, kteří jej po několik let obývali. Jedinečným prvkem výstavy je skládka mamutích kostí, jež zůstaly po svém odkrytí na původním místě.

 

Aqualand Moravia

Vzdálenost od penzionu Čeriva: 8,3 km

Rozsáhlý aquapark nabízí 14 bazénů, z nichž ten nejteplejší je umístěný venku a udržuje stálou teplotu 37 °C. Dalších atrakcí tu naleznete dvě desítky. Je mezi nimi dobrodružná jízda peřejemi, tobogán kamikadze, jízda peřejemi na člunu či sjezd divokou řekou.

 

Lednicko-valtický areál

Vzdálenost od penzionu Čeriva: 25,1 km

Areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Dominantu mu tvoří majestátní zámek, obklopený rozlehlými zahradami. Podél upravených cest stojí řada skvostných staveb, o jejichž vybudování se spolu s přírodou zasloužil rod Lichtenštejnů.

 

Pálava

Vzdálenost od penzionu Čeriva: 1,7 km

Chráněná krajinná oblast Pálava leží v nejteplejší a zároveň také nejsušší oblasti České republiky. Díky tomu vzhled krajiny dosahuje téměř středomořského rázu. V roce 2003 se bělostné skály staly součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava.

 

Mikulov

Vzdálenost od penzionu Čeriva: 9,2 km

Snad nejvýznamnější dominantou města je ditrichštejnský zámek, který stojí na výrazném útesu již po několik staletí. Za návštěvu stojí Svatý kopeček, na jehož vrchol vás zavede křížová cesta. Další ze skalních útvarů, které se tyčí nad městem, zdobí Kozí hrádek. Na severním okraji města návštěvníky zve k prohlídce Jeskyně Na Turoldu, nejstarší přírodní rezervace na území dnešní Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava.

 

Ubytování s rodinnou atmosférou

Penzion Čeriva nabízí hostům osm třílůžkových pokojů s přistýlkou a jeden pětilůžkový apartmán. Celkem se zde může ubytovat až 37 hostů. K dispozici je plně vybavená společná kuchyňka. V horkých letních dnech hosté ocení klimatizaci. Na přání je možné objednat snídani. Obědy a večeře nabízí protější restaurace a domácí kuchyně. Majitelé penzionu, rodina Červinků, si zakládá na vkusném vzhledu interiéru a přívětivosti. O hosty se tu s láskou stará Iva Červinková.

Během celého pobytu mají hosté k dispozici vinotéku s víny z vlastního Vinařství Červinka, které se nachází v bezprostřední blízkosti. Víno si mohou hosté vychutnat na kryté terase u grilování nebo během jedné z řízených degustací ve sklepě.

Penzion Čeriva naleznete v Horních Věstonicích na adrese Hlavní 25. Více informací o ubytování naleznete na www.palavaubytovani.cz či na www.vinarstvi-cervinka.cz. Volat můžete Ivě Červinkové na 777 787 477.