Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Garážová a stínicí technika? Jan Špinar s.r.o.

Rodinná firma má dnes již téměř dvacetiletou historii. Od doby svého vzniku získala tisíce spokojených zákazníků po celém Jihočeském kraji i mimo něj. Ve firmě pracuje nejen manželka Andrea, ale i dcery.
Markéta Mazancová, Foto: Milan Havlík
31. Červenec 2018 - 07:14

Jan Špinar se obdobným technologiím, jaké prodává dnes, začal věnovat již v roce 1995, kdy byl ještě v zaměstnaneckém poměru jako technik. Osamostatnil se v roce 1999, kdy začal podnikat pod jménem JAN ŠPINAR jako fyzická osoba. Firma JAN ŠPINAR dostala podobu s.r.o. až v roce 2016, a to díky velkému růstu firmy. Dnes ji naleznete v Českých Budějovicích na Rudolfovské třídě.

V roce 2007 se firma stala výhradním regionálním prodejcem firmy LOMAX, která je na trhu již 26 let. Jedná se o největšího českého výrobce garážové a stínicí techniky. Mezi její nejvýznamnější produkty patří například garážová sekční vrata či dvoukřídlá vrata, ze stínicí techniky jsou to předokenní žaluzie či rolety. Kvalitu provedení výrobků potvrzuje i délka záruky. Například u garážové techniky je záruka na panely 10 let. Pokud dojde k poruše či závadě, náhradní díl může být rychle dodán, protože LOMAX je přímým výrobcem.

Firma JAN ŠPINAR s. r. o. nabízí zdarma zaměření, konzultaci na stavbě a následné vytvoření cenové nabídky, která je bez dalších závazků. Zákazník si u garážových vrat může vybírat z velké škály barev nebo imitací dřeva, prolisů vrat, typů prosklení či nerezových doplňků. I stínicí technika, která je teď na trhu nejpopulárnější, nabízí širokou možnost výběru zpracování a provedení. Díky tomuto velkému výběru variant lze vše dokonale sladit se vzhledem rodinného domu či jiné budovy.

Ačkoliv sama společnost přiznává, že lze nalézt i levnější produkty u konkurenčních firem, nehodlá jít s cenou dolů na úkor kvality. „Často se nám stává, že si lidé koupí jinde třeba garážová vrata. Pak firma, kde vrata koupili, zanikne, a lidé nám následně volají, abychom jim pomohli se servisem či výměnou. My se naopak snažíme, abychom se k našim zákazníkům už nemuseli vracet. A pokud se vrátíme, aby to bylo jen s další zakázkou,“ vysvětluje majitele firmy Jan Špinar.

Mrzí ho přístup některých lidí při plánování stavby domu. „Když si navrhují domy, neověřují, jak vše funguje. To se týká například venkovních žaluzií. S nimi se musí počítat už od začátku, rozhodně je nelze montovat na hotovou fasádu. V tom má nevýhodu internet. Lidé si často myslí, že tam najdou nějaké obecné parametry, zakreslí je do návrhu, a pak se diví, že jejich záměr není možné realizovat. Rozhodně bych každému doporučil, aby se přišel zeptat. My jsme tady hodní, návrhy zpracujeme zdarma a poradíme předem i s nejmenšími detaily,“ upřesňuje Jan Špinar.

Veškeré montáže, servis i návrhy realizují přímo zaměstnanci firmy, kteří jsou řádně proškoleni. Vzhledem k tomu, že v nabídce je poměrně široký sortiment a zaškolení bývá delší, snaží se JAN ŠPINAR s. r. o., aby u nich všichni šikovní technici byli spokojení a zůstali tu pracovat dlouhodobě. Vysoká profesionalita techniků v kombinaci s nadstandardně kvalitními materiály zaručuje dlouhou životnost a bezproblémové užívání výrobku, který od nás zákazník požaduje.

Nabízený sortiment se dělí na prvky do interiérů i exteriérů. Do sortimentu venkovních prvků patří zejména garážová vrata, venkovní rolety, venkovní žaluzie, brány a ploty, závory, bezpečnostní mříže, sítě proti hmyzu či markýzy a další. Prvky do interiérů zastupují žaluzie a různé provedení roletek, plisé či japonských stěn.

Novinkou na trhu je pohyblivá Pergola Placeo, kvalitní bioklimatická pergola od českého výrobce Alaris. Střecha pergoly se skládá z lamel, jejichž úhel je možné nastavit v rozmezí od 0 do 140 °. To zajišťuje účinnou protidešťovou ochranu s dokonalým odtokem dešťové vody uvnitř pergoly. Zároveň je možné sklon lamel nastavit tak, aby podporoval přirozenou výměnu vzduchu. Dalším prvkem pergoly jsou slunolamy a jiné pohyblivé elektrické části, které lze snadno řídit pomocí dálkového ovladače.

 

Firma Jan Špinar s.r.o. nabízí stínicí a garážovou techniku. Najdete ji na Rudolfovské tř. 1965/29 v Českých Budějovicích. Více informací naleznete na www.janspinar.cz či na www.lomax-cb.cz. Tel.: 800 100 372.