Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Hlavní město techniky: jihočeský Neplachov

Seřazené traktory, zaplněná parkoviště, komentované prohlídky a vůně pečeného masa – koncem března se Neplachov na Českobudějovicku proměnil ve výstaviště. Společnost Garnea tu zákazníkům prezentovala své stroje, které servisuje a prodává bezmála třicet let.
22. Květen 2019 - 09:13

„Určitě uvažujeme o koupi,“ říká Petr Barbuščák a s kolegou si prohlíží kolové rypadlo značky Doosan. „Používáme ve firmě více strojů, zaměřujeme se na zemní práce, ale Doosan expanduje, máme na něj skvělé reference, tak jsme se přijeli podívat,“ doplňuje. To je přesně ten důvod, proč v březnu parkovalo tolik aut kolem sídla společnosti Garnea v Neplachově. V rámci dne otevřených dveří tu prezentovali stroje svých domovských značek, mezi které patří nově právě Doosan.

„Když vidím ty davy, říkám si, že to, co děláme, dává smysl. Ti všichni lidi tady mají nějakou zkušenost s našimi stroji, využívají je ve firmách nebo na ně mají dobrou referenci,“ říká ředitel společnosti Garnea Václav Baštýř.

Podívat se přijel i Lukáš Turnovec, který podniká v Petříkovicích u Milevska. S Garnerou spolupracuje už téměř osm let, nakoupil řadu strojů. „Naposledy jsme tu objednávali traktor Deutz-Fahr a byla to pro nás celkem jasná volba, poměr cena – výkon je bezkonkurenční. Ve spotřebě nad těmihle stroji nic není,“ popisuje Lukáš Turnovec.

Traktor využívá na své rodinné farmě ke všem činnostem, od polních prací po živočišnou výrobu. Zvykl si také na servis, do nejbližšího střediska to má pětadvacet kilometrů, nenadálé situace dokáže vyřešit rychle a pohodlně. „Pro mě je Deutz-Fahr komfort ve všech směrech,“ vysvětluje.

Lukáš Turnovec si tu prohlížel především nové traktory značky Deutz-Fahr, ale neunikly mu ani další – Garnea má dnes ve svém portfoliu také Lamborghini, Same a nejnověji Doosan. Ten vyrábí stroje určené pro silnice, lomy, obalovny, sběrné dvory i lesní závody, a patří k největším výrobcům stavební techniky na světě.

„Značku znám roky, přesvědčuje nás v ceně a záruce,“ říká Luboš Kurz, jednatel společnosti BES. „Budeme teď potřebovat malý pásový stroj do šesti tun a Doosan je velký favorit. Nejen díky blízkému servisu, ale taky kvůli delší záruce.“

Dny otevřených dveří v Neplachově nabídly zákazníkům demo jízdy, technici tu představovali možnosti strojů a hostesky zajišťovaly občerstvení. Garnea je stabilní firmou, přízni zákazníků se těší již od roku 1992.