Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

I letos budou vypuštěny kačky na pomoc dětem s handicapem

Dobročinné závody „PUSŤ KAČKU“ se staly oblíbenou jihočeskou tradicí! Letos proběhne v neděli 9. 6. 2019 od 13 hodin ve Vodáckém centru České Budějovice již osmý ročník této ojedinělé kampaně na podporu dětí s handicapem.
tisková zpráva
22. Květen 2019 - 09:44

Zapojit se může každý zakoupením startovního čísla za 50 Kč na www.pustkacku.cz. Prvních 50 kachniček vyhrává svým majitelům lákavé ceny pro celou rodinu. Vloni plulo po Vltavě více než 1 700 malých žlutých závodnic. Oblíbené dobročinné závody plastových kaček pořádají neziskové organizace APLA Jižní Čechy, z. ú. a I MY, o. p. s. Projekt Pusť kačku (dříve Grand Prix kachničky) vznikl před osmi lety jako výraz podpory manželů Verboonových, kteří chtěli pomáhat klientům obou organizací - dětem s handicapem a jejich rodinám.

„V průběhu předešlých ročníků se z projektu stalo nejenom zábavné kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také dobročinná platforma, sdružující desítky nadšených podporovatelů, dárců a dobrovolníků. Na organizaci se každoročně podílí více než 100 dobrovolníků, kteří nabízejí zdarma své služby a čas”, říká Lucie Hnojnová z APLA JC, projektová manažerka a koordinátorka projektu.

Výtěžek závodu je vždy rozdělen na dvě poloviny. Kampaň pomáhá financovat službu Raná péče, kterou obě organizace poskytují v celém Jihočeského kraji. Raná péče je terénní službou poskytující konzultace a poradenství přímo v rodinách, ve kterých se narodilo dítě s handicapem.

“V minulých letech se vybralo celkem 796 201 Kč = 100 výjezdů našich odborníků přímo za dětmi domů, do rodin dětí s handicapem po celých jižních Čechách”, říká Klára Csirková, ředitelka I MY, o.p.s. a děkuje za celý tým všem, kteří se přidají a vyšlou kačky pomáhat.

 

Princip benefičního závodu:

Kdokoli si může zakoupit své startovní číslo na místě, před konáním závodu anebo online na www.pustkacku.cz. Na výběr je kačka za 50,-/malá a za 2500,-/velká/firemní ( která závodí s logem či reklamou firmy). V určený den – 9. června 2019 – se konají závody velkých kaček v několika rozjezdech (majitelé firemních kaček si mohou tu svou vhodit do vody). Malé kačky odstartují poté hromadným vysypáním do vln Vltavy organizačním týmem. Plastové kačky jsou v cíli odchyceny a ustájeny pro příští ročníky.