Rodokmeny od mojedejiny.cz

Kousek: sladké kouzlo okamžiku

Vydejte se do Novohradských hor nejen za krajinou a osvěžujícím vzduchem, ale také za hezkým sladkým zážitkem do kaváren Kousek v Nových Hradech a Trhových Svinech.
29. Srpen 2022 - 07:03

Café Kousek stojí před Starým hradem v Nových Hradech, je to milý domeček, kde hned u vchodu uvidíte, jak se dělá kopečková zmrzlina a můžete ji také hned ochutnat – skořicovou s medem nebo makovou s povidly, takovou mají jen tady. Cukrářky uvidíte přímo při pečení a zdobení dortů, od citronového přes višňový až k čokoládou prolévanému špaldovému dezertu.

V cukrárně je živo, je slyšet cinkot šálků a jemný vrkot kávomlýnku. Hezké servírky stojící poslušně v řadě, i když s netrpělivou chutí na vybraný kousek, s milým úsměvem vysvětlují návštěvníkům, jestli je roláda s kaštanovým pyré nebo borůvkový koláč kynutý. V neděli dopoledne si pochutnáte na štrúdlech paní šéfové, peče makový s hruškou a jablkový, třeba se švestkami.Pralinky jsou čerstvé, ručně vyrobené, je to dovolený doping smyslů.

Dorty ve vitrínách najdete pouze v Kousku v Nových Hradech a v Trhových Svinech. Chataři a chalupáři z okolí si jezdí pro rulandy bílé, veltlíny a cabernety do vinného baru; hosté wellness hotelu si odvážejí s sebou jako dárek sladké dobroty do celého Česka i okolních zemí. Tak se na vás v KOUSKU opět těší na jedinečné kouzlo okamžiku.

 

Kousek s.r.o.

Nové Hrady

Komenského 432

Tel.: 723 867 666.

Trhové Sviny

Husova 1190