Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Krizové centrum THEiA: Pomáháme lidem s novým začátkem

Do tíživé životní situace se může dostat každý z nás. Důležité je vědět, že se vždy můžeme na někoho obrátit. Nezisková organizace THEiA podává pomocnou ruku a nabízí oporu i odborné rady lidem v krizových situacích a obětem trestných činů už jedenáct let. Veškeré služby jsou zdarma. Zásadní je pro ně diskrétnost a také dostupnost i v této složité době, plné omezení.
26. Únor 2021 - 15:41

Společně s týmem sociálních pracovníků pomáhají lidem v krizi najít nový začátek

Oporu a pomoc u nich nacházejí lidé v akutní krizové situaci, do které se dostanou často ne svojí vinou, a nevědí kudy kam. Často se pak roztočí spirála a jeden problém navazuje na druhý, mnohdy je zatížena celá rodina. Nebojte se požádat o pomoc.

Narůstají problémy v rodinách

V posledních letech narůstají vztahové problémy. Pracovníci organizace THEiA pomáhají se zvládnutím krizí nejen mezi partnery, ale i v rámci široké rodiny. „Obracejí se na nás lidé, kteří řeší různé vztahové krize, ztrátu blízkého člověka, vážné onemocnění nebo existenční problémy. V poslední době jsou častějšími tématy osamělost (nejen u starších osob) i úzkosti, různé obavy a deprese. Pomáháme nejen dospělým, ale i mladistvým od 15 let. Zde bývají častými otázkami problémy v rodině, vztahy s vrstevníky, šikana nebo i sebepoškozování.

Na své problémy nejste sami

Podle ředitelky Barbory Čechové je pro jejich klienty důležité zjištění, že na své problémy nejsou sami. Je řada nečekaných událostí, na které je těžké reagovat. Ne každý má kolem sebe zázemí a lidi, o které se lze opřít. Současná doba přináší další starosti a obtíže, řadu omezení… my jsme tu ale pořád, a to jak pro osobní schůzky, tak i pro telefonické nebo e-mailové konzultace.

 

Děkujeme všem donátorům za podporu naší činnosti, bez vás pomáhat nemůžeme.

 

Krizové centrum THEiA sídlí v Českých Budějovicích a pobočky má v Písku, Českém Krumlově a Jindřichově Hradci. Důležité kontakty:

Krizová linka pomoci: +420 775 202 421

e-mail: pomoc@theia.cz