Rodokmeny od mojedejiny.cz

Letní číslo časopisu Barbar v prodeji!

Co nabízí letní speciál časopisu Barbar, který můžete zakoupit v jihočeských a západočeských trafikách a také na alza.cz?
20. Červen 2022 - 19:12

Pod zem! - Redaktoři časopisu Barbar se v roli turistů podívali do přístupných míst pod povrchem Plzeňského a Jihočeského kraje. Jednotícím hlediskem těchto prostor je, že vznikly díky lidskému úsilí. Přinášíme tipy na sedm podzemních destinací, které byste měli navštívit.

 

Baví mě být kašpárek - Bavit druhé je jeho profese, které se začal plně věnovat po vojně odsloužené na jihu a západě Čech – v Horažďovicích, ve Strakonicích a v Budějovicích. Jižní Čechy rád poznával i v civilu a na houby a za kamarády tam jezdí dodnes. Dokonce má jihočeský rybářský sen. Zdeněk Izer. Na dráhu komika a baviče už měl našlápnuto ve škole.

 

Úplně jiná zoo - Manželé Jana a Viktor Ambrožovi před lety začali provozovat Zoo Dvorec, která se díky jejich dlouholetému nasazení zařadila mezi zahrady s licencí. Covid tu využili jako příležitost. Co všechno se na vsi nedaleko Borovan na Českobudějovicku změnilo a proč je dobré právě sem v létě vyrazit?

 

Začínám pociťovat jihočeskou identitu - V létě roku 2020 podnikl cestovatel Ladislav Zibura okružní jízdu po Čechách a Moravě. S dvěma hlavními cíli: Co nejvíc mluvit s lidmi a dokázat, že nejen ve světě, ale i u nás číhá dobrodružství na každém kroku. Tak vznikla kniha Prázdniny v Česku, která je jeho pátou – a nejdelší ze všech.

 

... a další a další články, rozhovory nebo tipy na kulturní akce - to vše v letním barbarském speciálu!

 

Letní číslo časopisu Barbar v prodeji na alza.cz!

Předplatné můžete zakoupit na send.cz