Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Lyžování na Lipně v rodinné atmosféře

Zima na Lipně, to je lyžování pro celou rodinu, partu přátel i jednotlivce. Lipenské sjezdovky, které měří téměř čtrnáct kilometrů, nabízejí velkou porci zábavy na jednom místě a uspokojí lyžaře všech kategorií. S možností ubytování přímo u sjezdovky, tradiční šumavskou a přitom vysokou gastronomií a dalšími atraktivitami je tím pravým místem pro zimní dovolenou.
Prezentace
19. Leden 2022 - 14:58

 Na Lipně najdete nejmodernější lyžařský skiareál v celé České republice. Je nejen přizpůsobený rodinám s dětmi, ale nabízí zábavu pro lyžaře všech kategorií. Na jeho svazích si tak lyžování užijí i skupiny přátel, které zahrnují lyžaře začátečníky i ty pokročilejší. Sjezdové tratě mají různou obtížnost. Všechny tratě jsou kompletně pokryty zasněžovacím systémem.

Přepravu lyžařů zajišťují tři pohodlné a moderní čtyřsedačkové lanovky a jedna dvousedačková. Jednou z novinek posledních let je rozšířený a vylepšený Snowpark, který je připraven pro lyžaře všech výkonnostních kategorií. Vyzkoušet si můžete Skicrossovou či Snowcrossovou trať, která je samostatně oddělena a měří více než jeden kilometr.

Ti nejmenší si zadovádí na sněhové pokrývce a s maskotem areálu lišákem Foxem, který na ně každý den čeká ve výukovém hřišti Fox park a postará se o zábavu svými animačními programy.

Vše na jednom místě

Komplexní služby půjčovny, servisu, prodejny i rezervace lyžařské školy najdete na jednom místě. Stejně tak největší prodejnu sportovního vybavení Intersport, která se nachází hned vedle centrálního parkoviště a nového dopravního terminálu. A abyste to na sjezdovku měli co nejblíže a šance vychutnat si první ranní manšestr na čerstvě upravených sjezdovkách byla co největší, můžete se ubytovat ve zcela novém a moderním čtyřhvězdičkovém hotelu Element. Nachází se hned vedle centrálního parkoviště a na lanovku se z něho dostanete jen po pár metrech, a to pohodlně i v lyžařských botách nebo rovnou na lyžích.

U hotelu na vás čekají i zážitky gastronomické. Restaurace Stodola vaří podle receptury místních tradic a v nové cukrárně Povidloň, dávají důraz na originalitu a chuť tradičních zákusků.

Součástí Skiareálu je i Stezka korunami stromů. Přináší naprosto jedinečné zážitky z výhledů ze své devítihranné 40m věže. Otevřeno má po celý rok, a tedy i v zimním období ji můžete navštívit a užít si tu nádheru lipenské přírody z ptačí perspektivy. ​​​​​​​

- nejmodernější skiareál v České republice s 13,5 km sjezdovek všech obtížností

  • jedinečné výukové hřiště Fox park zdarma
  • lyžařská škola Skischool pro všechny věkové kategorie
  • servis, půjčovna i obchod se sportovním vybavením na jednom místě 
  • relaxace ve vodním ráji Aquaworld 
  • dechberoucí výhledy ze Stezky korunami stromů
  • ubytování v moderním hotelu Element přímo u sjezdovky
  • gastronomické zážitky v restauraci Stodola a cukrárně Povidloň

www.lipno.info