Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Mama Market pomáhá lidem i přírodě

Čtyřicet pět maminek, jedna zdravotní sestřička z neonatologie a třicet pět projektů z mateřské, to je letošní Budějcký Mama Market. Na venkovní ploše areálu Riegrova 51, bývalém místě oblíbeného Trhu U vrby, se ve stánkovém prodeji představí různorodé projekty.
25. Duben 2019 - 12:34

Třetí Budějcký Mama Market se bude konat poprvé v jarním termínu, a to v sobotu 4. května od 9:00 do 16:00 hod. v areálu Riegrova 51. Příjemnou atmosféru venkovní akce, která je určena všem rodinám z Budějovic a okolí, doplní celodenní program pro děti, který bude probíhat ve vnitřním prostoru Kavárny. Chybět nebude ani živá hudba a výborné jídlo a pití. Jako každý rok maminky podpoří dva projekty, letos to bude Sklad pro pěstouny a projekt na podporu lidí s odlišnou tváří, tedy s Be-Treacher-Collins syndromem.

Den zahájíme ranní rozcvičkou s BudeCirkus, v jedenáct hodin dorazí Čajovník a jeho pohádky a ve tři hodiny si děti zatancují s Bibibum. Na venkovní ploše pak bude několik tvořivých dílen s vlnou, přírodními materiály, malováním na obličej a rolovanou zmrzlinou.

Po celou dobu akce bude zajištěno pěkné počasí, na akci tak můžete strávit celý den, v dobré společnosti, s dobrým jídlem od snídaně přes oběd až po odpolední svačinku z kuchyně PACHA MAMA Dancing Kitchen a živou hudbou. Ráno zahraje duo MAAD a Kaacha Ha, odpoledne od druhé hodiny vystoupí duo Zdeněk Kohout a Andy Kaňková v jejich rock popovém hudebním bloku. Součástí akce je hodinu a půl dlouhý workshop pro rodiče „Základy první pomoci u malých dětí“ pod vedením Lucie Vlkojanové, na který je třeba dopředu se závazně přihlásit na e-mailu daniela.mamamarket@gmail.com. Začátek ve 13:00 hodin. Vstupné pro účastníky Mama Marketu je v předprodeji 80 Kč.

„Mateřství a čas na mateřské nás všechny mění, naše životy, priority. Rosteme společně s našimi dětmi a to, co si nejvíc přejeme, je, aby byly zdravé a šťastné. S mojí mateřskou rostl i Mama Market, a protože tento čas končí, i Mama Market je pro mě v této formě určitým rozloučením s tímto krásným obdobím. Jsem šťastná za všechny projekty, které rostly společně s námi, i za všechny nové. Obdivuji všechny maminky, které s láskou vychovávají své děti a zároveň rozmazlují své projekty z mateřské, občas vůbec nechápu, jak to všechno zvládají…“ napsala organizátorka Petra Kocourová na svou facebookovou zeď.

Mama Market pomáhá lidem i přírodě

Maminky z Budějckého Mama Marketu se i letos, pod heslem „Mámy pro mámy“, zapojí do pomoci a podpory ostatním. Prodejem andělů, broží a náramků a zelených sazeniček, které posílají do světa jako symbol čisté planety pro naše děti, přispějí na dva další projekty, které vznikly na mateřské. Jsou jimi Sklad pro pěstouny a podpora projektu pro lidi s odlišnou tváří BeTCS.

Letošní trh organizátorky zároveň vyhlásily trhem „zeleným“, tedy bezobalovým a bezplastovým. Jako symbol zdravé a zelené planety posílají do světa zelené semenáčky stromů. Pokud se na akci vydáte, vezměte celou rodinu, piknikovou deku, vlastní tašku a můžete i vlastní hrnek na kafe.

Vstupné na akci, jako příspěvek na organizaci, je dobrovolný, minimálně však 50 Kč. Děti mají vstup zdarma

 

odkaz na událost na facebooku: 

Budějcký Mama Market #3