Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Milevsko: Severní brána jižních Čech

Kráčely tudy dějiny, kultury a styly. Člověk se jich může dotýkat na každém kroku. Severní branou do jižních Čech je město Milevsko, kde je toho tolik, že by se turista měl zdržet alespoň pár dní. Kdo nebyl v klášteře, jako by nebyl v Milevsku, a nedávno tu navíc otevřeli unikátní muzeum maškar.
20. Červen 2018 - 01:11

Půvabná členitá krajina, klid a neporušená příroda. Výjimečné historické památky, především nejstarší klášter na území Jihočeského kraje. Stále váháte? Milevsko je silným turistickým cílem, nabízí toho nepřeberné množství.

Dvě klášterní věže jsou dominantou městečka. Směřují k nim poutníci i rodiny s dětmi a mají z čeho vybírat: v nabídce jsou prohlídkové trasy, mapující historický vývoj areálu nebo život premonstrátů uvnitř kláštera, na druhém nádvoří je umístěné také regionální muzeum.

Křesťanská tradice je v Milevsku silná a přítomná – mraky propichuje věž kostela svatého Bartoloměje, kypré barokní tvary má stará fara, starší než většina jihočeských měst je kostel svatého Jiljí s unikátní klenbou. Všude tam, kde křesťané ještě nedávno intenzivně prožívali své staleté rituály, dnes mohou nahlédnout návštěvníci Milevska, aby spolu s dveřmi do památných kostelů otevírali i příběhy, které mohou zdejší průvodci vyprávět. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ČERVNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Roční předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!