Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Navštivte Technologický dvůr

Budějovice mají nový dvůr. Technologický dvůr u Voříškova dvora. Nabízí sanitu, topení a izolace, vše na jednom místě, včetně odborného poradenství. Pokud stavíte nebo přestavujete, měly by vaše kroky vést právě sem.
18. Červen 2018 - 23:16

Tuhle rodinu tvoří tři jména: specialista na sanitu a koupelny MAKA THERM CZ, pak ŠTROB, který nabízí kompletní zázemí v oblasti topení, a AZ FLEX – velkoobchod v oblasti technických a stavebních izolací. Společně sídlí v novém areálu Technologického dvora, který vyrostl na pravém břehu Vltavy, v sousedství Strakonické ulice, Sconta a Voříškova dvora.

„Technologický dvůr, to je sedm tisíc metrů čtverečních v jednom areálu, a také místo, kde se můžete seznámit s novinkami v oblasti technologií. Je dobré vědět, co všechno dnes může dům obsahovat, jaké materiály jsou na trhu a jaké trendy se blíží. To všechno lidé zjistí právě tady, v Technologickém dvoře,“ popisuje investor stavby František Štrob.

Výstavba trvala něco přes rok. Pod projektem je podepsaná skupina BOQ Architekti, která má za sebou řadu výjimečných realizací. Novinku vidí architekti následovně: „Prodejní a skladový areál v tak trochu jiném pojetí. Samotné uspořádání hmot vytváří veřejný prostor, malé náměstíčko se stromy pro kultivovaný přístup klientů. Jednoduché, bílé kvádry, fasáda z mléčného polykarbonátu, která dává lehce tušit o vnitřním provozu.“

Technologický dvůr přivítal první návštěvníky na přelomu dubna a května. Zástupci firem tu představili své vize a objevil se tu také sochař Lukáš Rais. V případě Technologického dvora je právě on dalším důkazem, že tohle není obyčejné prodejní místo, ale prostor, kde se s technologiemi snoubí i architektura a sochařství – František Štrob totiž do areálu zakoupil Raisovu plastiku, která se stala dominantou nádvoří.

„Jmenuje se Rosette a vznikala tři čtvrtě roku. Na někoho působí industriálně, a možná to je právě ten důvod, proč je tady a s prostorem dobře komunikuje,“ říká Lukáš Rais. Dílo Rosette se stalo součástí letošního ročníku akce Umění ve městě. Ta spojuje na mapě řadu míst, která každoročně oživují umělecká díla, a návštěvníci se tak mohou toulat, objevovat a nechávat se překvapovat nejen v ulicích historického centra, ale i předměstí nebo několika míst mimo Budějovice, například na Lipně nebo v Týně nad Vltavou – více na www.umenivemeste.cz. Ten, koho zavede cesta do Technologického dvora, tu objeví také unikátní radiátory z dílny Lukáše Raise. Umělecké dílo, které topí.

Na adrese U Voříškova dvora 2743 najdou zákazníci kompletní servis a individuální přístup při výstavbách a rekonstrukcích koupelen: společnost MAKA THERM CZ má v nabídce nejmodernější design, ale také retro, spolupracuje s renomovanými a tradičními evropskými výrobci. ŠTROB je stabilní společnost, která působí na trhu už od roku 1991 a poskytuje veškeré služby v oblasti topení, mj. nabízí certifikovaný servis kotlů Vailant. Pod názvem AZ FLEX se skrývá přední firma v oboru technických izolací, odborný velkoobchod a servis včetně školení a poradenství.

Zajeďte se na ně podívat do dvora. Podrobnější informace naleznete na www.technologickydvur.cz.