Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Neznámé Lipensko: Knížecí cesta

To místo mělo zaniknout. Část obce Bližší Lhota se ocitla pod Lipnem a zbytky původní zástavby pak přežívaly na „rakouské“, prakticky nepřístupné straně Lipna. Jen shodou okolností se tu dochovala půvabná budova Schwarzenberské lesní správy. Právě ta dala základ lipenskému zázraku: hotelu Knížecí cesta. Je odkazem na starou Šumavu, propojuje minulost s přítomností.
Tip na výlet
20. Leden 2022 - 15:57

Jedním slovem: romantika. Z pošumavského městečka Horní Planá se nechte přívozem přeplavit na druhý břeh nebo zvolte projížďku plnou panoramat okolo Lipna přes Novou Pec do zapomenuté osady Bližší Lhota. Ráz okolí se zde zcela promění a frekventovaný turistický ruch druhého břehu Lipna zůstane daleko za vámi. Jako by se tu zastavil čas. Vítr češe koruny stromů, zvlněným šumavským lukám a lesům postupně stínuje hraniční šumavský hřeben a vrcholky hor Smrčina (Hochficht 1338 m n. m.), Hraničník (Reichelsberg 1282 m n.m.) a Plechý (Plöckstein 1378 m n. m.).

Hluboko pod nejvyššími vrcholy, na břehu Lipna, stojí Knížecí cesta. Odkazuje se na téměř zmizelou ves Bližší Lhota (Vorderstift), která zažila poválečný odsun sudetoněmeckých obyvatel, vojensky střežené hraniční pásmo a vzdutí lipenské přehrady. Cestě od mostu k dřívějším budovám Schwarzenberské lesní správy se říkalo „knížecí“. Od toho je odvozený název Aparthotelu & Wellness Knížecí cesta, který vznikl po velmi citlivé rekonstrukci. Dvacet sedm stylových apartmánů, starožitný nábytek, ale především moderní komfort pro pohodlný pobyt hostů. Právě to dělá z místa jedinečnou destinaci.

Unikátní poloha Aparthotelu & Wellness Knížecí cesta u klidného břehu lipenského jezera a na prahu národního parku Šumava nabízí ideální možnost k mnoha sportovním aktivitám či toulkám do mystické přírody. Pro milovníky zimních sportů je zásadní dokonalá blízkost a dostupnost rakouských lyžařských středisek. Za 20 minut dojedete autem na sjezdovky oblíbeného Hochfichtu a za 10 minut můžete stát v běžkařských stopách areálu Schöneben. Garance dobrých sněhových podmínek je oproti lyžařským centrům na druhé straně Lipna daleko příznivější a stálejší. Lyžování v Rakousku a ubytování v Čechách navíc nabízí výhodnou kombinaci. Pro dokonalou relaxaci a odpočinek je zde k dispozici ubytovaným hostům originální wellness s nabídkou finské-infra-parní sauny, masáží, horkých koupelí či plánovaných vířivek. Přesvědčte se sami. Více na www.knizecicesta.cz.

 

Kontakt

Aparthotel & Wellness Knížecí cesta

Bližší Lhota 11, 384 51 Horní Planá

tel.: +420 380 603 603, mobil: +420 702 008 953

e-mail: hotel@knizecicesta.cz

www.knizecicesta.cz