Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Obujte se U Karla

„Na začátku šlo pouze o zdravotní boty převážně pro starší generaci. Ale postupem času začala být větší nabídka i poptávka po pohodlné obuvi, začala se o ni zajímat i mladší generace. A to je náš cíl – oslovit všechny věkové kategorie, nabízet nejen sportovní obuv, obuv k džínám, ale i třeba lodičky, ve kterých žena bez utrpení vydrží celý den,“ říká Vladimíra Holubcová. Její Obuv U Karla naleznete na adrese Karla IV. 3, České Budějovice
24. Květen 2019 - 09:47

Kdy jste otevřela obchod s obuví a jaký byl jeho vývoj?

Obchod jsem otevřela v roce 2001, tehdy pod názvem Zdravá obuv, byl zaměřený pouze na zdravotní obuv. Od té doby jsem obchod třikrát stěhovala, nejdříve do Plachého ulice na dvě místa a nakonec naproti Baťům do ulice U Karla. Vždycky do většího a lepšího prostoru. Začínala jsem v obchůdku o 15 m². Sortiment se rozšířil o dětskou koženou certifikovanou obuv a volnočasové značky dámské a pánské obuvi, které sice nejsou označené jako zdravotní obuv, ale určité zdravotní prvky mají. A od roku 2015 mi začala pomáhat dcera, obchod jsme přestěhovali do krásného vzdušného prostoru hned vedle náměstí, k sortimentu jsme přidali i elegantní pohodlnou obuv. A stále vymýšlíme něco nového.

Na co se váš obchod zaměřuje?

Myslím si, že nejlépe to vystihne slovo „pohodlí“. Na začátku šlo pouze o zdravotní boty, převážně pro starší generaci. Ale postupem času začala být větší nabídka i poptávka po pohodlné obuvi, začala se o ni zajímat i mladší generace. A to je náš cíl – oslovit všechny věkové kategorie, nabízet nejen sportovní obuv, obuv k džínám, ale i třeba lodičky, ve kterých žena bez utrpení vydrží celý den. Prodávat boty, které jsou pěkné, ale zároveň mají tu přidanou hodnotu v podobě komfortu. Ať už je to gelovou stélkou, tvarovanou stélkou, střihem boty nebo pohodlným podpatkem. Nabízíme několik šíří obuvi, od loňského roku se zaměřujeme i na sortiment nadměrné obuvi, proto si u nás vyberou i lidé, kteří si v běžném obchodě obuv koupit nemohou. Konkrétně šíře se vyrábějí F až K, a když už lidé trpí otoky nebo mají nohy deformované, lze jim nechat upravit speciální obuv Varomed, může být třeba jedna bota větší nebo širší než druhá, nebo prodloužené pásky přes nárt, patu a podobně.

Co přesně si tedy u vás zákazník může koupit?

Máme dámskou, pánskou i dětskou obuv. Zákazník u nás nalezne sportovní, elegantní, domácí i pracovní obuv. Najdete u nás i italskou značku Olang, která vyrábí úžasné kvalitní pohorky, vydrží neuvěřitelně dlouho, do terénu jsou jedinečné. Z doplňkového sortimentu nabízíme ortopedické pomůcky, vložky, ponožky, podpůrné punčochy, textilní i kožené kabelky a od letošní zimy jsme přidali také kožené peněženky.

Jak vybíráte boty, které prodáváte?

Veškeré boty, které máme u nás v obchodě, vybíráme víc než půl roku dopředu. Všichni naši dodavatelé nám představí své kolekce, buď na veletrzích, nebo ve svých vzorkovnách. A my z těchto kolekcí musíme vybrat to, co si myslíme, že naše zákazníky osloví. A zároveň od všech dodavatelů objednat takové zboží, které potom v našem obchodě tvoří ucelenou kolekci, aby bylo na výběr ve všech kategoriích, velikostech, typech. Není to jednoduché, stane se, že vzor, o kterém jsme přesvědčené, že se musí líbit, se nakonec vůbec neprodává, a naopak.