Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Oslí stezka

Není to jen jezdění na oslících, jde tu o mnohem víc. Zážitková oslí farma, kde se můžete s oslíky poznat blíž, dozvědět se o nich mnoho zajímavostí, vyrazit spolu na túru, zažít chvíle aktivního odpočinku v malebném prostředí přírodního parku, ale i získat náměty k přemýšlení.
19. Listopad 2018 - 05:36

Marii Žižlavskou k nápadu na zážitkovou oslí farmu inspiroval již během studií na vysoké škole výlet do rakouských Alp, kde se osli jako společníci k túrám využívají velmi často. Zjistila, že pobyt mezi osly a interakce s nimi dokáže člověka obohatit a inspirovat do života. Pomáhají nám rozvíjet naše sociální kompetence a emoční inteligenci. Nápad ji zaujal natolik, že nakonec opustila svoji stálou práci v korporátní sféře a začala pořádat neobvyklé oslí programy, které u nás ještě nejsou příliš známé.

„Osli jsou v naší společnosti podceňovaná zvířata, proto se na Oslí stezce snažíme rozšiřovat povědomí o jejich vzorcích chování a způsobu přemýšlení. V naší uspěchané a technické době nás učí zastavit se, zklidnit, nepospíchat, získat odstup od starosti a vychutnávat přítomný okamžik,“ popisuje Marie Žižlavská.

Farma je velmi populárním cílem pro rodinné a skupinové výlety. „Společně strávený čas v přírodě s nejbližšími nebo přáteli, navíc v přítomnosti pohodových ušatých kamarádů je nezapomenutelný zážitek a úžasný relax. Je to aktivita vhodná jak pro malé děti, které ještě toho tolik neujdou a mohou se na oslovi svézt, tak i pro i pro dospělé, kteří hledají aktivní odpočinek a nové vjemy. Nabízíme jak nenáročné pohodové trasy pro rodiny s malými dětmi, tak i obtížnější stezky ve skalách pro pořádné dobrodruhy,“ říká Marie Žižlavská.

Vedle rodin stoupá obliba farmy také u firem, které zde pořádají teambuildingy a jiné akce či oslavy. „V dnešní době firmy kladou stále větší nároky na schopnosti manažerů a jiných pracovníků na vedoucích pozicích. I jim mají osli co nabídnout. Mohou jim pomoci rozvíjet vůdcovské schopnosti, sociální kompetence či emoční inteligenci obecně. Osel není z těch, který by se lehce podřídil. Vyžaduje velmi aktivní přístup, koncentraci, kontrolu vlastního myšlení a umění motivace. Navíc je to roztomilý a bezprostřední parťák, který navodí pohodovou atmosféru, a tak mohou kolegové poznat sebe i ostatní v novém světle. Ve spojení s pobytem na čerstvém vzduchu a pohybem je to akce, která je přínosná pro tělo, duši i mysl, zábavná a rozvíjející.“

Oslí stezku naleznete v malebném prostředí přírodního parku Povodí Kačáku, asi 15 km na západ od Prahy, poblíž obce Svárov u Unhoště. Více informací naleznete na www.oslistezka.cz.