Rodokmeny od mojedejiny.cz

Pavel Brož: Dobrý obchod? Když jsou spokojení všichni

Pavel Brož se na trhu s realitami pohybuje přes osm let. Zkušený realitní makléř své síly a znalosti nedávno propojil se silnou společností BIDLI holding, a.s. Vede jejich jihočeskou pobočku, má úspěch i velké plány. Středobodem jeho práce je ovšem stále klient, jemuž se dostane plné a ucelené péče.
Petra Vicková, Foto: Milan Havlík
16. Srpen 2022 - 00:12

Pane Broži, čím vás BIDLI zaujalo?

Jdeo velkou společnost, která ač má záměrnou pravopisnou chybu ve svém názvu, má vše velmi dobře promyšlené a propojené. Klientovi nabízí přímou a efektivní cestu k dalším službám a produktům. Nemusíte prostě nikam jít oklikou…To mě oslovilo a stále baví. Prodáváme nemovitosti, zařizujeme vše kolem financování, máme nabídku investic, jsme dodavatelem elektřiny a plynu, montujemefotovoltaické elektrárny, připravujeme developerské projekty, dřevostavby, navrhujeme interiéry, dokonce dovážíme svou značku aut.

A jak to funguje prakticky?

Pokud si například budete chtít zařídit energie, nepošleme vás jinam, nebudeme po vás chtít, abyste si to obstaral sám. Nabídneme služby našeho energetického poradce a on vše s vámi vyřeší. Komplexnost našich produktů je mimořádná a my si zakládáme na tom, že cesta k nim je díky nám jednoduchá.

Co si pod tím mohu představit?

Slogan firmy „BIDLI– se vším všudy“ reprezentuje cestu s průvodcem, který vám pomáhá splnit všechny vaše představy o domově. Umíme najít pozemek, postavíme dům, který připojíme na energie, jsme schopni dodat fotovoltaiku i auto na elektrickou energii, poradíme se zhodnocením finančních prostředků, s investicemi. A zákazník obrazně řečeno pořád sedí v jedné naší příjemné kanceláři, kde se o něj staráme.

Můžete mu pomoci i ve chvíli, kdy má naopak s bydlením problémy?

Ano, zaměřujeme se také na situace, kdy se náš klient ocitá v nesnázích. Například když mu kvůli neschopnosti splácet hypotéky, půjčky a úroky hrozí, že přijde o střechu nad hlavou. Náš projekt s názvem Záchrana bydlení v principu funguje tak, že BIDLI v tomto okamžiku zasáhne, nemovitost od něj vykoupí a nabídne důstojné a férové řešení problému formou družstevního bydlení.

Spolupracujete s Jihočeskou hospodářskou komorou, kde své zkušenosti sdílíte v poradně, vedete realitní část BIDLI v Jihočeském kraji, v dubnu jste se dokonce stal nejlepším realitním manažerem firmy...

Ano, těší mě to. Vážím si této skvělé zpětné vazby a považuji ji nejen za svůj úspěch. Opírám se o výborné výkony mých kolegů, bez nich by se tak dobré výsledky určitě nedostavily. Jsme perfektně sehraný tým. Je mou odpovědností, aby pobočka vzkvétala a abych kolem sebe vytvořil fungující kolektiv spolupracovníků. Aktuálně hledáme nové šikovné a pracovité lidi, které rádi u nás uvítáme. BIDLI má velký potenciál s řadou možností, jsme schopni se o nové kolegy postarat v otázce odbornosti, dokonce pro ně máme pro začátek i finanční pobídky. Škála služeb, kterým se může nový příchozí věnovat, ho dříve či později rozvine i po obchodní stránce, protože má lidem co nabídnout. Brzy může být skutečně úspěšný.

Jaké pracovní pozice můžete nabídnout?

Hledáme kolegy nejen na pozice realitních makléřů, finančních poradců a energetických specialistů, rozšiřujeme totiž své pole působnosti do dalších měst – do Tábora, do Písku, Strakonic a dalších. Chceme budovat pobočky v každém větším městě.

Vy osobně jste ale především realitní makléř.

Ano, základním kamenem mé práce jsou reality. Nákup, prodej a pronájem. Mám za to, že skutečně dobrý obchod odráží spokojenost všech zúčastněných stran. A zde je celá řada poměrně specifických a efektivních přístupů, jež nás v BIDLI odlišují od konkurence. Mám na mysli například situaci, kdy si chcete koupit vytouženou nemovitost, prodávající chce peníze hned, ale vy čekáte na příjem z prodeje. I tady vám můžeme pomoci, třeba zálohou na kupní cenu nebo rychlou koupí vaší nemovitosti.

Důležitým aspektem nabídky nemovitostí je i jejich špičková prezentace. Právě z vašeho portfolia je patrné, že je tato oblast pro vás podstatná.

Souhlasím, realitní makléř by měl mít vždy cit pro design a pořádek. Perfektně uklizená, připravená a zkrášlená nemovitost má daleko větší šance na rychlý a výnosný prodej. Pracujeme tedy s homestagingem, leteckými fotografiemi z dronů, virtuálními prohlídkami a podobně. Tím, že jsme velká firma s kapitálem, nejsme jen zprostředkovatelem obchodních transakcí. Můžeme si dovolit být přímým partnerem na trhu. Díky tomu pro BIDLI není problém nemovitost vykoupit, přestavět, opravit a zhodnotit. Můžeme i změnit způsob jejího užívání, odhalit její skrytý potenciál a nabídnout ji dále na zcela profesionální úrovni.

Přemýšlíte hodně v budoucím čase…

To je pravda. Dívat se dopředu znamená nejen jít s dobou, ale dokázat odhadnout, co bude dál, jak se například bude vyvíjet trh, zda a jak se budou měnit podmínky nebo jaké přijdou příležitosti. Měl bych prostě umět zákazníkovi dobře poradit. Někdy si přijdu, že se v mysli pohybuji až ve dvaadvacátém století.

 

 

Letní číslo časopisu Barbar v prodeji na alza.cz!

Předplatné můžete zakoupit na send.cz