Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Pozor, přijíždí Doosan

Dvě značky začaly psát společnou historii. Stavební techniku Doosan na českém trhu nově zastupuje Garnea z jihočeského Neplachova. Do republiky tak budou mířit nejkvalitnější stroje, které využijí stavební firmy, obce nebo provozovatelé lomů a pískoven.
PR
26. Listopad 2018 - 14:25

Připravte se na vstup významného hráče. „Argument pro klienta je zcela jasný: jihokorejský Doosan každého přesvědčí svou precizností. Asijská pracovní síla je výjimečně pečlivá, vyhlášená malou chybovostí, které továrny v Evropě jen těžko dosahují. Výrobky Doosanu prostě nemají chybu,“ vysvětluje předseda dozorčí rady společnosti Garnea a. s. Václav Baštýř.

Právě jemu se podařilo zahájit spolupráci tak, aby se Garnea stala výhradním importérem pro Českou republiku. Na Českobudějovicku tak budou stroje prodávat i servisovat. Korejci pečlivě zvažovali, komu dají generální zastoupení, značku Doosan budují už od roku 1896 a Česká republika je pro ně strategická, vždyť odtud řídí celou Evropu. Potřebovali proto najít společnost, která má v zemi tradici, zkušenost a bude pro jihokorejský gigant dobrým partnerem. Zvítězila Garnea. Firma je dnes známá především jako prodejce zemědělské techniky, ale v minulosti také prodávala stavební stroje. Je tu na co navazovat a na čem budovat dobrou spolupráci.

Ve společnosti Garnea právě staví doosanovský tým. V Neplachově plánují také vybudovat novou halu. Nemají malé cíle: chtějí v brzké době získat se stroji značky Doosan významný podíl na trhu. Nebude to jednoduché, ale v oboru nejsou nováčci, a tak vědí, jak na to. „Pokud chcete dnes uspět, musíte přijít jedině s výrobkem, který má absolutně vyvážený poměr mezi kvalitou a cenou. S Doosanem tohle půjde, proto mu tak věříme,“ vysvětluje Václav Baštýř.

Garnea je rodinná firma, řídí ji dnes druhá generace Baštýřů. Vznikla roku 1992 a zastupuje především značky Deutz-Fahr, Same a Lamborghini. I tady má výhradní zastoupení pro Českou republiku, počet dovezených traktorů Deutz-Fahr každoročně přesahuje dvě stě kusů. Doosan je pro Garneu příležitost, jak upevnit své jméno nejen na jihu Čech, ale v celé zemi. Více informací naleznete na www.garnea-as.cz.