Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Proč je dobré mít Empatii

Vždycky věděla, že se vrátí do Tábora, i když dětství a dospívání prožila v Mostě. V roce 2001 naplnila své rozhodnutí: přesídlila na jih. A pak to šlo rychle. Monika Šafářová letos slaví – patnáct let se pohybuje ve svatebním byznysu, deset let vlastní salon s názvem Empatie.
01. Srpen 2019 - 15:21

Název Empatie je na místě. Musí nacítit situaci. Pochopit, co přesně klienti chtějí. Jestli svatbu, která všechny ohromí svou okázalostí, nebo spíš komornější obřad a hostinu. Monika Šafářová umí připravit veselku na tisíc způsobů. „Každý chce trochu něco jiného a my jsme tady od toho, abychom jejich přání plnili,“ popisuje. Empatie si získává zákazníky také díky módě – přichází na jih Čech s novými značkami svatebních a společenských šatů. Má výhradní zastoupení oblíbených značek Modeca Bridal, Papillon by Modeca, Monica Loretti a MoriLee.

Ten příběh se začal psát v Mostě. Ale srdce i širší rodinu měla v Táboře – proto věděla, že na severu Čech nezůstane. Vždycky ráda šila, pro sebe, kamarády, a když si uvědomila, že si tím může vydělávat, otevřela svůj vlastní krejčovský ateliér. Díky němu začala spolupracovat se svatebním salonem. Díky tomu pak začala připravovat svatby na klíč. Díky tomu je tam, kde je – dopracovala se vlastního podniku, zaměstnává lidi. Centrálu má v Táboře, ale přidala k ní ještě jednu pobočku v Českých Budějovicích, právě se stěhuje na náměstí Přemysla Otakara II. do Galerie Dvořák.

Hýří nápady, ale dokáže zároveň naslouchat, má jediný hnací motor, spokojené klienty. Jejich nároky přitom rostou, zatímco před deseti lety připravovala svatby průměrně pro čtyřicet lidí, teď jich bývá sedmdesát i osmdesát. Češi pochopili, že svatba je výjimečná událost, kterou mohou naplno prožít se svými blízkými, a vzpomínky by neměl pokazit stres a nepohoda. „Jako profíci víme, který DJ se na jakou akci hodí, jakého vybrat fotografa, komu svěřit občerstvení nebo tisk pozvánek. A když něco nefunguje, jsme tam od toho, abychom mírnili nedostatky. Kolikrát jsme běhali po place a roznášeli občerstvení, když obsluha nestíhala,“ zmiňuje Monika Šafářová.

Zjistila, že se nevyplácí šetřit – vždyť stejně svatebčané hostům peníze vrátí. „Pro některé je svatba i možnost, jak si přilepšit, jsou pak dokonce v plusu,“ usmívá se. Zkušený svatební koordinátor navíc dokáže domyslet řadu věcí, které by jinak mohly dopadnout špatně. Nevěsta v euforii hned po obřadu hodí květinou, ale nepočítá s tím, že ji bude ještě potřebovat při focení. Potřebuje někoho, kdo ji provede jejím dnem, aby všechno dopadlo dobře. Proto je tu Monika Šafářová a její zkušený tým. Jsou dobří – mají Empatii. Více na www.salonempatie.cz.