Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

První ekologický festival v Českých Budějovicích

Již 15. června se v našem městě uskuteční první ekologický festival pro udržitelnou budoucnost Budějce LIFE fest. V 10 hodin dopoledne se návštěvníkům otevřou prostory centra R51 v Riegrově ulici, kde se mohou těšit na spoustu stánků s jídlem i pitím a nakoupit ekologické vychytávky. Vybrat si také mohou z velkého množství tematických přednášek a workshopů či zhlédnout některý ze zajímavých dokumentů.
tisková zpráva
11. Červen 2019 - 14:10

První ekologický festival Budějce LIFE fest pořádá budějovický spolek Společný svět, který se zabývá osvětovou činností v problematice ekologie a veganství, právě proto na festivalu maso nehledejte – je čistě rostlinný. „Zájemce o rostlinnou stravu jistě potěšíme, na místě budou skvělé burgery např. od firmy Linda McCartney nebo Kytky k sežrání, klidně se vsadím, že budou chutnat i zarytým masožravcům,“ láká návštěvníky pořadatelka Eva Hemmerová. „Samozřejmě však spolupracujeme i s lokálními restauracemi, proto si návštěvníci pochutnají i na jídle od známé veganské restaurace Slunce, neméně známého bistra Vegetárna či zcela nového veganského podniku Leonardo Food,“ doplňuje. 
Program ekologického festivalu je velmi pestrý, v přednáškovém sále se uskuteční hned několik přednášek, které pokrývají více důležitých témat, aby byly pro návštěvníky poučné a zároveň atraktivní.  „Namátkou vybírám třeba přednášku o souvislosti naší stravy a nemocí, přednášku o ekologickém dopadu naší módy či přednášku o plýtvání jídlem. Bude to opravdu pestré,“ sděluje další z pořadatelek Karolína Braunová. Kromě přednášek návštěvníky lákají také různé workshopy, např. workshop výroby domácí kosmetiky od Holky bez silikonů, workshop šití pytlíků na zeleninu zaštítěný Školou šití Manon i workshop veganské kuchyně od Jezinky z Bezinky.  
Závěrem večera pak účastníky jistě zaujme bike show v podání B flies nebo hudební vystoupení DJs z BassHeadz. „Tematické pokrytí festivalu je velmi široké, a proto věříme, že si festival užije opravdu každý,“ ujišťuje třetí z pořadatelek Lucie Procházková.  
 
Festival Budějce LIFE fest pořádaný spolkem SpoS – Společný svět se uskuteční v sobotu 15. 6. od 10 do 21 hodin v prostorech centra R51 v Riegrově ulici.