Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

PUSŤ KAČKU v Českém Vrbném! Dobročinný závod se chystá na desátého června

Dobročinné závody „PUSŤ KAČKU“ se staly tradicí a letos proběhne již sedmý ročník této ojedinělé kampaně na podporu dětí s handicapem. Zapojit se může každý tím, že si zakoupí startovní číslo na www.pustkacku.cz. Hromadné vypuštění a samotný závod plastových kaček se zábavných programem pro děti se uskuteční v neděli 10. 6. 2018 od 13 hodin ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném. Navíc vítězné kačky mohou vyhrát svým majitelům hodnotné ceny pro celou rodinu.
28. Květen 2018 - 13:20

Jedná se o netradiční benefiční závody plastových kachniček, které společně pořádají dvě neziskové organizace APLA Jižní Čechy, z. ú., I MY, o. p. s. Celý projekt Pusť kačku (dříve Grand Prix kachničky) vznikl před sedmi lety jako akce, která měla svým výtěžkem podpořit činnost dvou zmíněných neziskových organizací, které pomáhají znevýhodněným dětem a jejich rodinám.

„V průběhu předešlých ročníků se však z projektu stala nejen dobročinná a osvětová záležitost, zábavné a kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také platforma, která sdružuje velké množství zanícených podporovatelů, přispěvatelů, dobrovolníků a spolupracujících osob.“

Výtěžek závodu je vždy rozdělen na dvě poloviny. Kampaň podporuje dofinancování služby Raná péče, kterou obě organizace poskytují v rámci celého Jihočeského kraje. Raná péče je terénní službou poskytující konzultace a poradenství rodinám, kde se narodilo dítě s handicapem.

 

Princip benefičního závodu:

Kdokoli si může zakoupit svou Kačku závodnici před konáním akce, v tomto roce již zahájen aktivní prodej na stránkách www.pustkacku.cz. Zde lze pořídit závodnici (certifikát se startovním číslem) za 50,-/malá a za 2500,-/velká/firemní, která závodí s logem či reklamou firmy. V určený den – 10. června 2017 – se konají skutečné závody Kaček a to již v několika rozjezdech, kdy sami majitelé firemních závodních Kaček mohou své vhodit do vody, z přemostění plavebního kanálu. Malé kačky vhazují do vody najednou z velkých krabic pracovníci APLA JČ a I MY. Pro majitele výherních závodnic jsou připravené zajímavé a hodnotné ceny od našich sponzorů.

 

Dobročinný závod – PUSŤ KAČKU

Pořadatelé: I MY, o. p. s., APLA Jižní Čechy, z. ú.,

Program:

Zábavné odpoledne startuje ve 13:00 trvá do 17:00

Co na Vás čeká:

14:30 - 15:00 Hakuna Matata - dětský bubenický soubor

15:00 Rozjížďky velké kačky

15:30 Finále velké kačky

15:45 Start malé kačky

16:00 Divadélko

16:45 Vyhlášení vítězů malých kaček

Po celé odpoledne doprovází kapela Mex Wave a bude k dispozici:

• skákací hrad

• lezeckou stěnu

• lanovku přes kanál

• loutkařská dílna a další hry

• kejklířskou dílnu

• malování na obličej

• kreativní vyrábění píšťalek, kačenek atd.

 

Historie:

V roce 2012 byl výtěžek 53 650 Kč využit na čtyřdenní relaxačně-terapeutický společný pobyt rodin dětí s postižením s I MY a s APLA JČ na letní tábor pro děti s autismem.

V roce 2013 pomáhal výtěžek 94 300 Kč zajistit terénní služby pro klientské rodiny obou organizací, které dojíždějí do rodin po celých jižních Čechách. I MY i APLA JČ.

V roce 2014 výtěžek dobročinného závodu 112 534 tisíc korun. Celkem dokážou obě spolupracující organizace zajistit službu terénní a ranou péči pro 8 rodin na půl roku.

V roce 2015 výtěžek 172 000 Kč. Na Ranou péči (RP).

V roce 2016 výtěžek 165 251 Kč + 20 000 Kč od Nadace Petry a Petra Petrlíkových. Na RP.

V roce 2017 výtěžek 158 466 Kč + 20 000 Kč od Nadace Petry a Petra Petrlíkových. Na RP.

CELKEM SE ZA 6 ROČNÍKŮ KAČKOVÝCH ZÁVODŮ PODAŘILO VYBRAT NEUVĚŘITELNÝCH 796 201 KČ