Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Radka Maxová: Nenecháme se zastavit

Dodělat svou práci. Donutit nezodpovědné rodiče, aby na své děti platili. Konečně změnit systém sociálních dávek. Rozjetých projektů má poslankyně Radka Maxová z hnutí ANO 2011 celou řadu. A byla by ráda, kdyby získala od lidí dostatečnou podporu, aby je mohla dotáhnout.
PR text
12. Říjen 2017 - 17:19

Radka Maxová má jasno: Jedno volební období je málo. V letošních volbách do Poslanecké sněmovny kandiduje podruhé. „Nechci, aby rozdělaná práce skončila v pomyslném koši,“ říká poslankyně, a naplňuje tak vizi Andreje Babiše: Nejsme jako politici, makáme.

Usiluje o reorganizaci lékařské posudkové služby, mj. i o to, aby se zkrátilo řízení a lidé měli nárok na podporu co nejdříve. Připravuje zákon o změně sociálních dávek – protože není možné, aby práceschopní seděli doma, nic nedělali a brali peníze. „Podmíníme dávky ať už veřejnou službou, školní docházkou dětí, nočním klidem nebo spoluprací s policií a úřady,“ říká a ukazuje na Slovensko, kde nezaměstnaní musí odpracovat 32 hodin za měsíc, jinak do jejich otevřené ruky nespadne jediné euro. Radka Maxová maká také na tom, aby rodiče samoživitelé nedopláceli tak těžce na výběr špatného partnera: vyžaduje mimo jiné zaměstnávání vězňů, kteří dluží na výživném a více alternativních trestů. To všechno se jí honí hlavou každý večer, práci si nosí i domů, protože tuší, že to všechno má smysl.

Je lídrem ANO na jihu Čech. Denně komunikuje s lidmi, prožívá jejich příběhy a snaží se pomáhat. Přála by si jen, aby se více lidí skutečně zajímalo o politiku a politiky, aby kontrolovali jejich práci. „Vnímám tady poměrně velký tlak médií, jejich dohled nad poslanci a senátory, což je samozřejmě dobře. U občanů je zájem slabší, a přitom nás mají ve sněmovně proto, abychom prosazovali jejich zájmy, požadavky či představy,“ říká.

Dostane další příležitost? Rozhodnete vy, 20. a 21. října. Radka Maxová bude průběh voleb nejspíše sledovat na jihu Čech se svými blízkými, na které v případě vítězství bude mít méně času. Protože nechce sedět s rukama v klíně, je potřeba – vy víte co.