Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Reality? Pro mě je to životní styl

Seznamte se: Tohle je nejmladší tým na realitním trhu v jižních Čechách, jmenuje se A TEMPO s.r.o. Firma fungující pod ochrannou známkou dumrealit.cz je zaštítěná největší advokátní kanceláří na Českobudějovicku Neubauer & Partner. Není zdaleka nováčkem na realitním trhu vzhledem k životnímu stylu „realitní makléř“ majitele a lídra kanceláře pana Tomáše Peldy.
Prezentace
16. Březen 2022 - 10:43

Pro začátek jeden příběh, kterému dal Tomáš Pelda nadějné tempo. Od finanční poradkyně Petry Holubové ze společnosti 4fin, se kterou dlouhodobě spolupracuje, získal kontakt na ženu prodávající svůj rodinný dům v Hluboké nad Vltavou. Současně k němu dorazila informace, že má paní již podepsanou zprostředkovatelskou smlouvu s jinou realitní kanceláří. Vydal se na schůzku – a byla emotivní. Majitelka domu si nevěděla rady a zprvu si myslela, že není jiné východisko než dům, který rodina vlastnila po generace a byl před dokončením přestavby, prodat. Myslela si, že si nemůže dovolit dům dostavět.

„Při debatě jsme se dostali až k jejímu současnému bydlení, bydlela v bytě na budějovickém sídlišti Šumava. Navrhl jsem jí, že se na byt dojdu podívat, ohodnotím ho a zpracujeme na dostavbu rodinného domu cenovou nabídku. V případě, že cena dostavby bude srovnatelná s cenou bytu, pak byt prodáme a dům se dostaví, i za cenu finanční podpory z mé strany po dobu prodeje bytu. Chtěl jsem, aby byla klidná,“ vzpomíná Tomáš Pelda.

Ten příběh má happy end: Z ceny bytu byla klientka nadšená, ve výsledku se prodal za více, než předpokládala ona i makléři. Ženě zůstal komfortní domov a nakonec si k sobě nastěhovala i svou pětaosmdesátiletou maminku. „Takové příběhy miluju,“ říká Tomáš Pelda. „Jsou odměnou za tvrdou práci v realitách.“

OSM LET V OBORU

Tomáš Pelda, to je ostřílený hráč, učil se od nejlepších ve svém oboru. Na realitním trhu se pohybuje osmým rokem. Reality pro něj nejsou práce, ale prostor, kterému se naučil rozumět. „Každý obchod beru osobně, a to mě dostalo tam, kde jsem dnes. Jako majitel realitní kanceláře mám dnes pod sebou osmnáctičlenný tým včetně makléřů, advokátů, finančních poradců, homestagerů, fotografů a kameramanů,“ říká. Pracuje s nejmodernější technikou tak, aby obraz vypovídal co nejvíce. Právě k tomu je potřeba kvalitních fotografií i dobré videoprohlídky.

Rád říká, že reality se musí dělat v tempu nebo s ATEMPEM, jinak nemá člověk šanci uspět. V oboru realit není prostor podceňovat jakékoliv situace ze strany klientů, tedy kupujících i prodávajících. Jedni i druzí chtějí příjemný a úspěšný obchod. Nové bydlení je zpravidla tím nejzásadnějším rozhodnutím, které na dlouhý čas formuje lidské životy. „Nemovitosti jedinci neprodávají ani nekupují každý den, a proto si nemůžeme zahrávat s jejich pocity. Je třeba být vždycky o krok napřed,“ nastiňuje Tomáš Pelda.

Má za sebou přes 300 uskutečněných prodejů. Dokáže si vybavit každý z nich, protože v každém je kus prožitého příběhu. Vybavuje si konkrétní tváře, stavby i zahrady. „Prodej nemovitosti není jenom obchod, ale i začlenění se do rodiny. Mnohdy jsme s klienty změnili plány a načasování prodeje po mé prvotní návštěvě, koukám na vše s odstupem, a tak mohu profesionálně poradit.“

Skloubení osobního života s profesní stránkou musí být pro realitního makléře životní styl. Být úspěšný nespočívá v osmihodinové pracovní době, ale ve čtyřiadvacetihodinovém nasazení. „Hledal jsem časový prostor pro sebe a svoji rodinu, a našel jsem ho alespoň o víkendech, kdy se jí věnuji na sto procent. Jak v profesní, tak osobní rovině funguji v (A)TEMPU, musí být spokojené všechny strany. Reality jsou můj koníček, ale člověk nemůže zapomínat ani na jiné hodnoty, na kterých stojí kvalitní život.“

Chystáte se nakoupit nebo prodat? Tomáš Pelda se rád ujme servisu vaší nemovitosti. Jak sám říká: „Obchod povedeme srdcem, důvěra je závazek.“ Pod svá křídla aktuálně hledá nové kolegy, kteří mu pomohou psát nové příběhy se šťastným koncem. „Rád bych popřál všem šťastný a úspěšný nový rok 2022,“ vzkazuje.

 

Tomáš Pelda

Mobil: 774 673 709

E-mail: pelda@dumrealit.cz